Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
Akcija " Už saugią Lietuvą"

    UŽ saugią Lietuvą

„Noriu visus pakviesti imtis svarbaus ir didelio, neatidėliotino darbo. Jame reikės kiekvieno neabejingo žmogaus dalyvavimo. Lietuvoje susikaupė pernelyg daug skaudžių socialinių problemų. Smurtas ir patyčios, skriaudžiami vaikai ir savižudybės, priklausomybės nuo alkoholio ir kitų ydų. Visa tai – sužaloti likimai, neišsipildžiusios viltys, vaikų ašaros ir šeimų tragedijos. Dėl to skauda širdį kiekvienam Lietuvos žmogui, kuris suvokia, iki kokios pavojingos ribos priartėjome. Valstybės institucijų indėlis, sprendžiant šias problemas, per menkas, bet, pripažinkime, vien jų pastangų vis tiek neužteks. Reikia ir visuomenės pagalbos. Todėl kviečiu visus – bendruomenes, nevyriausybines organizacijas, mokyklas, dvasininkus, žiniasklaidą, savivaldybes, verslininkus dalyvauti plačioje nacionalinėje kampanijoje „Už saugią Lietuvą“. Šiame kelyje mums prireiks ne vienerių metų. Tegul mūsų širdys visada bus atviros. Tegul mums visiems užteks ir jėgų, ir kantrybės“, – Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė


Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota nacionalinė socialinio saugumo kampanija „Už saugią Lietuvą“


Koks kampanijos tikslas?

2015 m. buvo užregistruota beveik 40 tūkst. pranešimų apie smurtą artimoje aplinkoje, 19 tūkst. vaikų auga socialinės rizikos šeimose, 3300 vaikų auga globos namuose, kas trečias mokinys patiria patyčias, 3 kartus didesnis nei ES-28 vidurkis savižudybių skaičius (30,7 atvejai 100 tūkst. gyventojų), didžiausias ES suvartojamo alkoholio kiekis. Yra daug būdų padėti sunkumus išgyvenantiems žmonėms saugiai kurti savo gyvenimą Lietuvoje, aktyviai stabdyti smurtą, patyčias, vykdyti savižudybių prevenciją, mažinti priklausomybių mastą, skatinti įvaikinimą ir vaikų globą šeimose – tai visos visuomenės, ne tik atsakingų institucijų ir nevyriausybinių organizacijų reikalas.

Kampanija telkia visuomenę – NVO, bendruomenes, savivaldybes, socialinius darbuotojus, valstybės institucijas, švietimo ir kultūros įstaigas, socialiai atsakingo verslo įmones, žiniasklaidos kanalus ir žinomus žmones – bendromis pastangomis keisti Lietuvą. Kiekvieną žmogų skatiname nebūti abejingą ir prisidėti sprendžiant skaudžiausias visuomenės problemas.

Bendromis pastangomis turime:

  • didinti problemų žinomumą ir skatinti visuomenės įsitraukimą į jų prevenciją ir sprendimą;

  • stiprinti netoleranciją smurtui ir priklausomybėms, skatinti asmeninę kiekvieno piliečio atsakomybę kovoje su jais;

  • skatinti įvaikinimą ir globą šeimoje – vaikai saugūs tik tada, kai auga saugiose šeimose, o ne institucijose;

  • didinti realią pagalbą socialinės rizikos šeimoms;

  • suvienyti visuomenės, NVO ir institucijų partnerystę siekiant sumažinti smurtą, priklausomybes, savižudybes.

Kaip galima prisidėti prie kampanijos?

Jungiantis prie aktyvių, sąmoningų Lietuvos piliečių, kurie jau dabar keičia Lietuvą. Kartu stabdykime patyčias, smurtą, mažinkime priklausomybes ir socialinę atskirtį, skatinkime įvaikinimą ir vaikų globą šeimose.

  • Pasidalykite savo sėkmės istorijomis – būkite gerieji pavyzdžiai, kurie įkvėps kitus.

  • Padėkite suprasti, ko labiausiai trūksta teikiant pagalbą, kur labiausiai reikėtų visuomenės įsitraukimo.

  • Į vykdomas veiklas pagal galimybes įtraukite padėti norinčius žmones, bendruomenes, verslo įmones – kampanijos suburti jie nori padėti ir ieško, kam tos pagalbos reikia labiausiai (užtikrinant turiningą vaikų laisvalaikį, teikiant emocinę pagalbą, gerinant socialinius įgūdžius ir t. t.).

  • Kitais būdais – dalykitės savo idėjomis https://www.facebook.com/uzsaugialietuva/ ir naudodami #UžSaugiąLietuvą.


© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.