Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2012-04-18  

„Vaikų velykėlės“- šventė ir mažam ir dideliam !

Atvelykis – tai Velykų pakartojimas, dar vadinamas Velykėlėmis. Sekmadienį po šv.Velykų vėl dažomi margučiai, jie ridenami ,  skubama pas krikšto vaikus arba Krikšto tėvus . Juk ten laukia gražiausias margutis ar dovanėlė.

Gerdžiūnų bendruomenė tęsdama gražias lietuviškas tradicijas, balandžio 14 d. suorganizavo vaikučiams ir jų tėveliams Vaikų Velykėles. Buvo užsiregistravę   margučio konkursui: velykeles@naisiuvasara.lt ir gavo kompaktinius diskus dalyviams dovanų. Organizatoriai pagamino didžiulį kiaušinį -2 metrų aukščio ir 1,4 metro pločio, ant kurio vaikučiai klijavo savo namuose nupieštus ar aplikuotus margučio dydžio  kiaušinukus.

Į šventę atvyko ir Velykė, tačiau  atėjo netuščiomis rankomis, su pilnu krepšeliu saldainių ir žaislinių kiaušinių, kuriuose slypėjo mįslės. Visose mįslėse atsakymas susietas su Velykomis, kiaušiniu, višta. Velykė pamokė keletą ratelių –žaidimų, surengė margučio didžiuliame šaukšte nešimo varžytuves. Visiems buvo linksma ir laikas labai greitai prabėgo. Šventės pabaigoje vaikučiai gavo dovanėlių . Kadangi dalyvių atėjo daug, tai kompaktiniais diskais su vaikų liaudiškų dainų, pasakojimų ir muzikos įrašu iš festivalių „Tramtatulis“ apdovanotos buvo šeimos.

            Išsiskirstė į namus su gera nuotaika ir viltimi rinktis kitais metais. Čia svarbiausia  buvimas kartu ir nepamiršti savo senųjų tradicijų.

Šakių BCA informacija

 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.