Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Buveinės adresas: Žemaičių g. 31-313, LT-44175 Kaunas


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2011-10-03  

Dviratuoti žlibiniškiai mokėsi saugumo kelyje

Žlibinuose (Žlibinų sen., Plungės r. sav.) bendruomenė spalio 1-ąją surengė šventę „Rudens gėrybes ir dainas – į bendrą skrynią“. Jos dalimi tapo ir saugaus eismo popietė „Būk saugus kelyje, saugok save ir kitus“, kurios tikslas – atkreipti dėmesį, kaip svarbu tamsiu paros metu ir pėstiesiems, ir dviratuotiems eismo dalyviams turėti atšvaitus, būti budriems ir laikytis saugumo kelyje.

Į šventę susirinko apie septyniasdešimt Žlibinų gyventojų: vaikai, jų mamos ir tėveliai, močiutės ir seneliai. Kadangi tokiu laiku didieji kaimo darbai jau beveik baigti, atriedėjo ir arklio traukiamas išpuoštas vežimas su rudens gėrybėmis, kurias susirinkusiems dalino dėdė Derlius su dėdiene. Dainomis ir šokiais žlibiniškius būrin kvietė Rietavo kultūros centro Daugėdų fil. saviveiklininkų kolektyvas „Sodžius“ vadovė Vilija Butkevičienė.

Šventės pradžioje pareigūnas Dalius Pečiulis, Plungės r. policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus Prevencijos poskyrio tyrėjas, visus susirinkusius supažindino su saugumo važiuojant dviračiais reikalavimais, priminė, kokie pavojai dviratininkų tyko keliuose. Kiekvienas atvykęs gavo juostinių atšvaitų, lankstinukų, kuriuos vaizdingai supažindinama, kaip teisingai naudoti įvairius atšvaitus, taip pat pateikta kita labai svarbi eismo dalyviams informacija. Vežimas taip pat buvo paruoštas saugiai kelionei – prie jo buvo pritvitinti atšvaitai.

Keturiasdešimt dviratuotų žlibiniškių išsirikiavo už arklio traukiamo vežimo, koloną priekyje ir gale saugojo policijos ekipažai. Vienas kitam dar kartą priminę, kad važiuoti reikia gerbiant vienas kitą ir laikantis saugumo, pajudėjome. Būryje dviratį mynusiam jauniausiam eismo dalyviui – septyneri, o vyriausiam – septyniasdešimt treji metai. Apie tris kilometrus važiavome Žlibinų keliais. Akį traukė rudens išmarginti pakelės medžiai, miškeliai, veidus gairino švelnus vėjelis, šildė saulė.

Grįžtančius dviratininkus pasitiko šventės dalyviai, dėl vienokių ar kitokių priežasčių negalėję sėsti ant dviračio. Tada visų laukė parengtos užduotys: reikėjo pagelbėti esą traumą patyrusiems eismo dalyviams, taip pat buvo surengtas konkursas – kas geriausiai dviračiu įveiks trasą su kliūtimis. Nugalėtoju tapo jauniausias šventės dviratininkas – septynerių metų Egidijus Petreikis.

Pabaigoje pareigūnas Dalius Pečiulis apžvelgė mūsų kelionę, akcentavo keletą pasitaikiusių klaidų ir palinkėjo visiems būti budriems kelyje, saugoti save ir vienas kitą.

 

Dangerutė Pakalniškienė

Žlibinų kaimo bendruomenės pirmininkė

 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.