Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2016-02-21  

ELARD švenčia naują pirmininkavimo laikotarpį 2016-2017 m.

 

2016 m. vasario 16-17 dienomis Briuselyje (Belgijoje) įvyko 11-oji ELARD Generalinė asamblėja, kurios pagrindinis tikslas buvo apibendrinti Čekijos pirmininkavimo laikotarpį 2014-2015 m. ir pristatyti Estijos pirmininkavimo tikslus bei veiksmų planą 2016-2017 m.

Estijos LEADER Sąjungos atstovė bei VVG „Tartu kaimo plėtros asociacija“ administratorė Kristiina Tammets, buvo išrinkta naująja asociacijos prezidente, o Pedro Brosei iš Portugalijos ir Radim Sršen iš Čekijos buvo išrinkti naujaisiais viceprezidentais. Kristiina Tammets yra pirmoji moteris prezidentė ELARD‘o beveik dvidešimties metų gyvavimo istorijoje.

Pasak Kristiina Tammets, vadovavimas ELARD yra komandinis darbas, kurio pagrindinis tikslas yra patenkinti mūsų nariai, kurie atstovauja kaimo žmonių interesus, poreikius bei lūkesčius visoje Europoje.

Generalinės asamblėjos metu ELARD narių atstovai buvo suskirstyti į darbo grupes, kurios glaudžiai bendradarbiaudamos tarpusavyje sieks patobulinti ELARD Statutą, teiks įvairius pasiūlymus dėl narystės bei nario mokesčio, valdymo organų ir pan. LKBS atstovė – ekspertė Virginija Šetkienė tapo ir revizijos komisijos nare.

ELARD yra tarptautinė ne pelno asociacija, įsteigta siekiant užtikrinti subalansuotą ir tvarią kaimo vietovių plėtrą. Europos LEADER asociacija vienija daugiau nei 1250 vietos veiklos grupių iš 22 šalių (Čekija, Kroatija, Danija, Estija, Suomija, Prancūzija, Graikija, Vengrija, Airija, Italija, Latvija, Lietuva, Lenkija, Portugalija, Rumunija, Serbija, Slovakija , Slovėnija, Ispanija, Švedija, Jungtinė Karalystė, Bosnija ir Hercegovina).

ELARD tiki, kad kaimo ekonomikos įvairinimas yra svarbus vietos bendruomenių gyvenimo kokybės gerinimui ir darbo vietų kūrimui. Be to, nemažiau  svarbus yra lėšų iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai, Europos regioninės plėtros fondo, Europos socialinio fondo ir Europos jūros reikalų ir žuvininkystės fondo integravimas į kaimo plėtrą. per LEADER metodą.

LKBS informacija

Asamblėjos metu

Naujoji ELARD prezidentė Kristiina Tammets su viceprezidentais Pedro Brosei( kairėje) ir Radim Sršen

ELARD valdyba

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.