Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2012-10-11  

Kauno rajono kaimo bendruomenių projektų apžiūra

Spalio 5 dieną kartu su būriu Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos aktyvo aplankėme Kauno rajono kaimo bendruomenes ir apžiūrėjome jų vykdomus šių metų projektus.
Išvykos metu aplankytos sekančios Kauno rajono bendruomenės: Panevėžiuko, Biliūnų Tradicinių amatų centras, Babtų, Raudondvario, Kačerginės ir Ežerėlio. Išvykoje mus lydėjo ir labai įdomiai apie Kauno r. kaimo bendruomenių veiklą papasakojo Kauno VVG (vietos veiklos grupės) projekto koordinatorė Jolanta Malinauskaitė.
Visos kaimo bendruomenės vykdo ES investicijų "Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos" priemonių LEADER programos projektus, skirtus Lietuvos kaimo atnaujinimui ir plėtrai. Visų projektų partneris - Kauno r. savivaldybė, kuri dengia dalį projektų lėšų.
Štai Panevėžiuko kaimo bendruomenė kartu su parapijos klebonu atnaujino Panevėžiuko bažnyčios, vienintelės Lietuvoje trikampės mūrinės bažnyčios, stogą bei sutvarkė bažnyčios aplinką. Bendruomenės namai yra kartu ir parapijos namai. Biliūnų Tradicinių amatų centro iniciatorius - skraidyklių sporto entuziastas, konstruktorius Juozapas Liekis ir jo žmona Vanda savo sodyboje įkūrė XIX-XX a. technikos paveldo ir etninės kultūros ekspoziciją po atviru dangumi. Už gautas ES finansavimo lėšas jau pastatyti du pastatai, kuriuose įsikurs amatų edukacinis centras, kalvė, laikrodžių, varinių indų, smulkios buitinės technikos muziejus.
Babtų kaimo bendruomenė įrengė Babtų mokyklos - darželio sporto aikštelę pagal aukščiausius standartus, kurioje apsilankymo metu sportavo būrelis mokinukų. Babtuose apsilankėme pas rankdarbių meistrę Eleną Bakienę, kuri kuria paveikslus iš sagų.
Raudondvario bendruomenė tvarko Raudondvario dvaro sodybos parko infrastruktūrą: pastatyti apšvietimo stulpai, suoliukai ir atnaujintas dvaro rožynas.
Kačerginės bendruomenė tvarko Kačerginės centrinio parko teritoriją. Darbai eina į pabaigą. Ežerėlio bendruomenės centras rekonstravo Kultūros centrą, Bendruomenės namus, įrengė prie jų vaikų ir sporto aikšteles, namuose įrengė puikią treniruoklių salę gyventojams. Ją ypač mėgsta jaunimas.
Kiekvienos bendruomenės pirmininkai papasakojo apie savo bendruomenes, jų veiklą, džiaugėsi savo pasiekimais ir aktyviais bendruomenės nariais. Tačiau kaimo bendruomenės jau išreiškia rūpestį, kaip išlaikyti rekonstruotus bendruomenių namus, nes nėra jokios valdžios paramos.
Išvyka baigėsi Ežerėlio Kultūros centre, kuriame apie Kauno VVG ir bendruomenės centro veiklą papasakojo Kauno VVG pirmininkas Vytautas Zubas. Dalyviai buvo pakviesti patys dalyvauti dar viename projekte "Kai kalba širdys", kurį vykdo Pagirių kaimo bendruomenės centras. Už projekto lėšas bendruomenė įsigijo karaoke įrangą, video ir audio aparatūrą. Visi dalyviai buvo suskirstyti į komandas ir patys išbandė savo jėgas karaoke.

Marija Bindokaite

Kauno bendruomenių centrų asociacija

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.