Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2012-10-11  

Saugus renginys Veiveriuose

Veiverių bendruomenės centras vykdo renginių ciklą apie saugų eismą. Didžiausias dėmesys buvo  skirtas mūsų mažiausiems, tačiau nepamiršti ir vyresnieji. Mažieji keleiviai  prisiminė saugaus eismo taisykles, vieni kitiems parodė  kaip reikia eiti per sankryžą. Čia jiems talkino šeštokai, kurie  puikiai vaidino šviesoforą. Sankryžose šauniai dviračius vairavo vyresnieji moksleiviai. Į klausimus atsakymų ieškojo visi – vieni su mokytojų pagalba, kiti savarankiškai, nes kaip sakė vaikai, kelių eismo taisykles jie turi žinoti patys. Reikia pripažinti, kad geriausias žinias parodė vyriausi moksleiviai. Savaime suprantama, juk  jie daugiau metų be tėvelių keliauja į mokyklą ir visada gatvėse privalo elgtis saugiai.

Miestelio biblioteka paruošė gražų stendą apie saugų eismą, o mūsų miestelio policininkas papasakojo kaip svarbu nešioti atšvaitus ir būti matomiems. Juk neužtenka , kad tu matai, labai svarbu, kad ir tave pamatytų laiku.

Visuomenės sveikatos specialistė papasakojo kaip suteikti pirmąją  pagalbą bei kartu  priminė, kaip svarbu apie ištikusią nelaimę  kuo skubiau informuoti vyresniuosius.

Įspūdingas susitikimas buvo su pirmojo elektromobilio sukūrėju V. Jokužiu. Norėdamas būti saugiu kelyje ar gyvenime privalai pasitikėti savimi, žinoti ko sieki ir nesiblaškyti. Labai įdomų pokalbį vyresni mokiniai turėjo apie jauno žmogaus galimybes. Mokiniai matė žmogų, kuris net ir jų nepažindamas parodė tikrą pasitikėjimą ir tvirtai teigė, kad kiekvienas gali pasiekti ko tik nori. Tereikia vieno dalyko - rasti savo tikslą ir siekti jo.

Norėdami , kad žemė liktų švari, labai svarbu kalbėti apie alternatyvius automobilius. Elektra varomos mašinos sukvietė į gimnazijos kiemą nemažą būrį mažų ir didelių. Visiems buvo labai smalsu iš arti pamatyti Lietuvoje sukurtą elektromobilį  ir sužinoti kiek mūsų gimtinėje  padaroma atradimų svarbių visam pasauliui.

Dabar mokiniai ruošiasi linksmai šventei apie saugų elgesį kelyje, mokykliniame autobusiuke. Dar dainuosime, deklamuosime, vaidinsime ir klausysimės kelių inspektoriaus pagalbininko Amsiaus istorijų.

 Veiverių bendruomenės centras

Pirmininkė

Daiva Venclovienė

  

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.