Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Buveinės adresas: Žemaičių g. 31-313, LT-44175 Kaunas


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2014-09-10  

Vairavimas link LEADER išardymo

EK paskirtas naujas žemės ūkio ir kaimo plėtros komisaras. Juo tapo Phil Hogan- Airijos politikas. Štai ką rašo airijos žiansklaida apie jį.

Airija, yra laikoma viena iš sėkmingiausių metodo LEADER įgyvendintojų  Europos Sąjungoje. Philas Hogan, kaip aplinkos, bendruomenių  ir vietos valdžios ministro misija  buvo išardyti tai.

Phil HOGAN planas buvo „įdėti“ LEADER po vietos savivaldybių tarybų skėčiu. Buvo organizuoti susitikimai visoje Airijoje, su šimtais dalyvių iš Donegal toli į šiaurėje iki Cork pietuose, kad užkirsti kelią tam. LEADER metodas Airijoje yra itin integruotas į bendruomenes. Tai  metodas „iš apačios į viršų“, kuris paskatino atsirasti  savanoriškoms vietos bendruomenės veiklos grupėms, , kurių užduotis kartu padėti pagerinti savo vietos bendruomenių gyvenimą. Iš pradžių tai neturėjo nieko bendro su ES arba su kitu finansavimu - tai buvo bendruomenės veiksmai . Nors daugelyje ES šalių apie LEADER ne visi žino, Airijoje kiekviena kaimo bendruomenė žino apie ją ir kaip ji veikia  kaimo bei vietos bendruomenės plėtroje.

Net nepriklausomi centro dešiniųjų politikai yra prieš kas daroma LEADER. Europos Parlamento narys Marian Harkin sako: "Ministro Hogan veiksmas perkelti LEADER veiklas iš tiesioginio bendruomenės valdymo apskrities tarybų kompetencijai ,bus timpa kuri nutrauks mus atgal į pirmaujančioje politikoje visa karta algal. Jo tikėjimas, kad politikų ar valdininkijos pirštų atspaudai turėtų būti neištrinamai atspausdinti ant kiekvieno sprendimo, vietoj ES vizijos apie bendruomenės inicijuotą vietos plėtrą, kurioje pasitikima bendruomenėmis, kurios žino savus poreikius ir į juos reaguoja, yra regresinė, centralizuota galia pakerta bendruomenės plėtros esmę. "

Iš esmės LEADER Airijoje buvo alternatyva, bendruomenės vykdomai veiklai siekiant pagerinti socialinias ir ekonomines sąlygas, išskirtinai Airijos kaime. Tai, nesuderinama  su dešiniųjų Fine Gael partijos, kurios Philas Hogan yra narys, norais.  Kaip ministro, jo veiksmai buvo lemiami ir ardant  gerąjį  kaimo ir bendruomenės plėtros modelį.  Šviesos spindulys yra tai, kad jo išvykimas padės suteiks galimybę , kad kažkas atsitiks ir  savivaldybių tarybos suderins  LEADER ateities galimybes.

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.