Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Buveinės adresas: Žemaičių g. 31-313, LT-44175 Kaunas


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2012-09-19  

Olandiškos pamokos – verslumo link

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga įgyvendino projektą „ “Olandijos ir Lietuvos Kaimų judėjimų gerosios patirties sklaida bei jų galimybės įgyvendinant kaimo plėtros programas” .  Projektas finansuotas Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos priemonės „Techninė pagalba“ veiklos srities „Nacionalinis kaimo tinklas“ lėšomis.

Projekto metu dalyvavome teminiuose susitikimuose, amatų dirbtuvėse, mugėse, bei etnografiniuose kaimuose įvairiuose Olandijos regionuose.  Susitikimų metu susipažinome su šalies smulkiojo verslo galimybėmis, alternatyvių elektros energijos šaltinių panaudojimu, bio dujų gamybos naujovėmis,  bendruomenių bei kitų institucijų veikla kaimo plėtros srityje. Aplankėme įgyvendinamus projektus bei objektus, kurių metu dalinomės patirtimi, o kartu stebėjomis olandų bendruomeniškumu, svetingumu ir savanoryste. Susitikimų metu supažindinome su Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga, jos veikla ir galimybėmis. Pristatėme šalyje įgyvendintus projektus, pagerinusius gyvenimo kokybę kaime.

Projekto įgyvendinimo metu lankėmės Amstelio miestelyje, kur ant upės kranto įsikūrę klumpių ir sūrių namai. Čia ne tik stebėjome klumpių gamybos procesą, bet ir turėjome galimybę sužinoti jų panaudojimą, kultūrą ir papročius. Sūrių gamybos ceche buvo pasakojama apie olandiškų sūrių gamybą, bei jų technologiją, kuri siekia ne vieną šimtą metų. Stebėjomės, kaip puikiai ūkininkas suderina šiuos abu verslus. Su kokiu pasididžiavimu kalba apie verslo perėmimą iš savo tėvų, bei kaip išradingai moka jį parduoti čia atvykstantiems turistams. 

Didžiulį įspūdį paliko ir Lutger Kort Bub pieno ūkis, kuriame karves melžia robotai. Ūkininkas juos įsigijo savo lėšomis, ir mano, kad 10 metų bėgyje jie atsipirks. Kaip ir daugelis šio krašto ūkininkų, taip ir pastarasis renka saulės baterijų surinktą elektros energiją, kurią parduoda jos supirkėjams.Trečiasis susitikimas vyko bioelektrinėje, kurios savininkas baigęs žemės ūkio mokslus. Dar prieš tris metus, pasitraukęs iš intensyvaus ūkininkavimo, jis nutarė statyti bio degalų katilus, kurie šiuo metu ne tik patenkina visus ūkio energetinius poreikius, bet ir šildo netoliese esančią ligoninę.

Markelio salos žvejų kaimelyje susipažinome su etnografiniais kraštovaizdžio elementais. Vėjo sukami malūnai nuolat priminė apie Olandiją supantį jūros vandenį, o čia vykdomi verslai apie žmonių darbštumą ir vietinių išteklių panaudojimą. 

Wessum bendruomenės namai kvieste kvietė užeiti. Čia įkurta Raudonojo kryžiaus organizacija, gaisrinė, salė paskaitoms, renginiams, jaunimo užsiėmimams ir kt.

Aplankėme ir Stadt Ahaus pagrindinę mokyklą, į kurią 80 procentų moksleivių atvyksta su dviračiais. Mokykloje mokosi 850 mokinių. Joje įrengta puiki mokymo bazė, popamokinių užsisėmimų klasės, valgykla, poilsio kampelis, moderni biblioteka.

Susitikimuose Olandijoje dalyvavo LKBS nariai iš visos Lietuvos Visiems teminių susitikimų dalyviams įspūdį paliko olandiškas darbštumas ir gyvenimiškas drąsa atkovojant žemę iš jūros. Grįžtant iš šios kelionės dar daug diskutavome apie tai, kad lietuviui trūksta drąsos verslume. Norisi tikėtis, kad bendruomenių lyderiai savo įgytas žinias, idėjas, bei išgyvenimus perduos savo bendruomenių nariams, kas paskatins verslumą mūsų kaime.

 

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos informacija

   

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.