Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Buveinės adresas: Žemaičių g. 31-313, LT-44175 Kaunas


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2014-03-16  

Kaimo bendruomenės „Gynėvė“ žvalgytuvės po Šiaulių kraštą

Pirmiems kaitriems pavasario saulės spinduliams nutvieskus, vyturio giesmei pasveikinus žemę, švenčiant kovo 8-ąją Taptautinę moters dieną Raseinių r. kaimo bendruomenės „Gynėvė“ nariai ir kaimo gyventojai išvyko į kelionę po Šiaulių kraštą.

                      Pirmiausiai apsilankėme netoli nuo Šiaulių esančiame Kryžių kalne ir Pranciškonų vienuolyne. Kryžių kalnas istorinis ir architektūros paminklas, unikalus liaudies meno ansamblis, lietuviškosios krikščionybės simbolis, traukiantis žmones sakralumu, dvasingumu, originalumu.   Broliai pranciškonai yra tarsi Kryžių kalno globėjai. 

                      Iš čia nuvykome į  Naisius – labai gražų kaimą Šiaulių rajone, įsikūrusį maždaug už 7 kilometrų nuo  Kryžių kalno. Jis garsėja ne tik serialu, pelniusiu prestižinį „Auksinės gervės“ apdovanojimą televizijos serialų kategorijoje, bet ir kitomis įžymybėmis. Naisiuose pirmiausiai apsilankėme žemaitukų veislės žirgyne, nustebome, kad žirgas Altas dalyvavęs daugelyje konkursų ir pelnęs daug apdovanojimų. Po to vyko apžvalginė ekskursija po Naisius, apsilankėme vieninteliame Lietuvoje Baltų dievų muziejuje po atviru dangumi, kurį puošia 50 ąžuolinių skulptūrų, taip pat unikaliame Inkilų muziejuje, esančiame tame pačiame skulptūrų parke. Gidė Edita labai nuoširdžiai vedė pažintinę ekskursiją ir pristatė medžio skulptūrose įamžintus senovės pagoniškuosius dievus: Laumę, Medeinę, Bubilą, Babaužį, Gabiją, Giraitį, Bangpūtį ir kt. Džiugu, kad kelionės po Naisius ir ten esančius muziejus organizuojamos nemokamai. Jas veda gidai savanoriai.

Dar vienas labai įspūdingas ekskursijos akcentas 18 valandą Šiaulių rajono asociacijos „Naisių bendruomenė“ ir Naisių vasaros teatro namuose vykęs nuotaikingas koncertas, skirtas Tarptautinei Moters dienai paminėti. Šventinėje programoje netrūko gražių posmų, skambių dainų, šmaiščių Naisių vasaros teatro improvizacijų, įvairių siurprizų.

Grįždami namo dar ilgai dalijomės patirtais įspūdžiais. Pastebėjome, kad Naisių kaimas labai tvarkingas, švarus, daug erdvės ir poilsio vietų. Kaip norėtųsi, kad mūsų gyvenamieji kaimai bent kiek panašėtų į Naisius, kad daugiau atsirastų tokių žmonių kaip Ramūnas Karbauskis, kuriam rūpi kaimas ir jo kultūra. Nuoširdžiai dėkojame jam už paramą rengiant kelionę.

   Kaimo bendruomenės „Gynėvė“ pirmininkė Vilma Šegždienė

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.