Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2012-07-09  

,, Saugus vaikščiojimas su ,, Šiaurietiškomis lazdomis „

Kad vasarą praleistume aktyviai ir saugiai, Šniūraitiečiai birželio 29 dieną rinkosi į renginį skirtą projektinių veiklų aptarimui. Kaimo bibliotekoje eksponuojama šniūraitiečių, dalyvavusių Tarptautiniame Lietuvos – Latvijos projekte ,, EKOART- kūrybiškas ir ekologiškas gamtinių išteklių naudojimas artimiausiai aplinkai puošti“   kūrybinių darbų paroda. Projekto vadovės Danutė Kaučikienė ir Jūratė  Kaučikaitė  dar kartą supažindino dalyvius  apie įvairias meno ir amatų technikas, kaip ir iš ko buvo pagaminti eksponuojami darbai. Bendruomenės pirmininkė visų projekte dalyvavusių moterų vardu padėkojo projekto vadovėms. Visos kartu pasidžiaugė savo rankų darbo sukurtais paveikslais, nuaustomis skaromis, pasiūtomis vyžomis, pagamintomis sagėmis ir kitais darbeliais.

  Daug ko išmokusios iš projektų aktyviausios asociacijos ,,Šniūraičių bendruomenės“ moterys suorganizavo edukacinę pamokėlę  ,,Pasipuoškim originaliai ir saugiai“ . Kadangi dauguma iš jų nori būti saugios ir originalios, moterys pasigamino sau po sagę ar net dvi, kurios viena iš privalomų dalių yra šviesą atspindinti medžiaga. Prie sagių gamybos noriai prisijungė ir vaikai. Bendruomenės pirmininkė pabrėžė , kad  saugūs gatvėje tamsiu paros metu galime būti ir savo rankomis pagamintais atšvaitais.

Asociacija  ,,Šniūraičių  bendruomenė“ pateikusi projektą ,,Sveikatos stiprinimas“  iš Radviliškio savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos gautas lėšas įsigijo ,, Šiaurietiško vaikščiojimo“ lazdas.  Kad išmoktume saugiai ir taisyklingai vaikščioti ,, Šiaurietiškomis lazdomis“ iš Radviliškio raj. visuomenės sveikatos biuro buvo pakviestas specialistas Ritas Rapšas. Jis susirinkusiems pravedė paskaitą ,, Šiaurietiškas ėjimas“. Po paskaitos vyko taisyklingo vaikščiojimo praktiniai užsiėmimai.  Prieš išeidami į gatvę, ,, Šiaurietiško ėjimo“ dalyviai dar kartą prisiminė saugaus eismo taisykles. Kiekvienam buvo išdalintos iš kelių direkcijos gautos saugaus eismo priemonės. Ypač aktyviai dalyvavo kaimo senjorai.  Močiutės gavusios saugaus eismo knygutes, džiaugėsi galėsiančios jas kartu skaityti su anūkais. Renginio dalyviai pasižadėjo išeidami vaikščioti su ,, Šiaurietiškomis lazdomis“ naudoti saugaus eismo priemones ( atšvaitus, liemenes ) ir saugiai elgtis gatvėje.

 

Asociacija ,, Šniūraičių bendruomenė“  pirmininkė                            Danguolė Petrauskienė

     

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.