Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2015-05-17  

Sulaukta svečių iš Latvijos

Gegužės 13 dieną Biržų rajone viešėjo pieno kooperatyvo darbuotojai ir bendruomenininkai iš Latvijos Aknistės ir Rezeknės rajonų. Su svečiais visą dieną bendravo Biržų rajono kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Nijolė Šatienė.

Latviai pirmiausia aplankė Vido Jatulevičiaus drožinių galeriją Vabalninke. Jie ilgokai užsibuvo apžiūrėdami atnaujintą ekspoziciją ir išpuoselėtą sodybą Vabalninke, Paryžiaus gatvėje.

Vabalninko suremontuotuose bendruomenės namuose kaimyninės šalies atstovus sutiko Vabalninko bendruomenės pirmininkė Dalia Strautinienė, kuri pristatė įgyvendintus projektus, bendruomenės veiklą. Tautodailininkas Vydas Vareika papasakojo apie organizuojamas jo drožinių parodas. Kaip tik šiuo metu eksponuojami dekoratyviniai Vydo išdrožti šaukštai.

Pakeliui į Biržus užsuko aplankyti Gaižiūnų kaimo bendruomenės. Pirmininkas Adolfas Jasinevičius supažindino Latvijos delegaciją su daugiau kaip dešimtmetį gyvuojančia bendruomene, įgyvendintais projektais, kurių rezultatai akivaizdūs. Svečiai stebėjosi, kaip tiek daug galima padaryti už nedideles lėšas. Gaižiūnuose svečiai grožėjosi Violetos ir Petro Kuodžių puoselėjama sodyba. Jos šeimininkai mielai priima atvykusias bendruomenių delegacijas iš kitų šalies rajonų.

Pabiržėje buvo aplankyta Aldonos Jaronytės sodyba. Tiek apie Pabiržėje esančią sodybą, tiek apie jos grožį puoselėjančią šeimininkę svečiai jau buvo girdėję iš Latvijos televizijos ir laikraščių.

Iš arčiau susipažinta su pačiais Biržais: karstine įgriuva „Karvės ola“, pėsčiųjų tiltu per Širvėnos ežerą. Visi atvykusieji lankėsi Biržų krašte pirmą kartą, todėl kelionės įspūdžiais liko patenkinti. Pavakaryje svečių laukė Rinkuškiuose esantis restoranas „Alaus kelias‘‘.

 Biržų rajono kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Nijolė Šatienė

Vabalninko bendruomenės pirmininkė Dalia Strautinienė

Tautodailininkas Vydas Vareika

Drožėjo Vido Jatulevičiaus sodyba

Drožėjo Vido Jatulevičiaus galerija

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.