Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Buveinės adresas: Žemaičių g. 31-313, LT-44175 Kaunas


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2013-12-02  

SAUGUS IR ŠVIESUS SAVAITGALIS SODELIŲ BENDRUOMENĖJE

Panevėžio rajono Sodelių kaimo bendruomenė dalyvauja Lietuvos Kelių direkcijos prie susisiekimo ministerijos ir Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos organizuojamame konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse 2013“.

ADVENTAS – tai prieškalėdinio susikaupimo, atgailos, apsivalymo, pasiruošimo laikotarpis, laukiant Kristaus atėjimo pasaulin šventės – Kalėdų. Tuo pačiu Adventas – žvarbus ir tamsus metų laikotarpis.

Beveik kiekvienais metais tamsiu paros metu dėl neatsargumo įvyksta daug eismo įvykių, kurių metu sužalojami žmonės. Ypač nukenčia pėstieji ir dviratininkai, kai jie tampa nematomi. Nelaimių būtų galima išvengti, jei dviratininkai ir pėstieji segėtų atšvaitus. Atšvaitą vairuotojas pastebi iš maždaug 5 kartus didesnio atstumo, todėl gali pristabdyti mašiną ir saugiai apvažiuoti kliūtį kelyje ar netgi sustabdyti automobilį.

Mes norime, kad mūsų bendruomenės žmonės būtų saugūs. O kad būtų saugūs, neužtenka tik žinoti, ką reikia daryti, bet nuolatos prisiminti, ir patiems visada ir visur laikytis Kelių eismo taisyklių. Sodelių kaimo bendruomenės aktyvas lapkričio 30 – gruodžio 1 d. jau antrą kartą šiais metais pakvietė Sodelių, Stumbriškio, Prūselių kaimo gyventojussudalyvautų saugaus eismo akcijoje „Saugus ir šviesus savaitgalis“,skirtą mažiems ir dideliems, pėstiems ir ratuotiems. Visiems tiems, kurie neabejingi savo ir kitų saugumui kelyje.

Šeštadieni atšvaitus dalinome Stumbriškio, Prūselių kaimų gyventojams. Akcijos metu ne tik kalbėjome, bet ir praktiškai demonstravome, kaip nešioti atšvaitus. Atšvaitas ne blizgantis papuošalas, tačiau tai pati rimčiausia saugaus eismo priemonė, kuri gali išgelbėti kiekvieno mūsų gyvybę.

Susirinkusieji prie Sodelių kaimo parduotuvės gavo rankines su šviesą atspindinčia juosta, kad saugiai su pirkiniais galėtu keliauti. O vakare Sodelių pieninėje buvo įteiktos liemenės ir priminta, kad visada tamsos paros metu jas reikėtų dėvėti,ir laikytis Kelių eismo taisyklių.

Sekmadieni prieš Šv. Mišias Sodelių šv. Dvasios koplyčioje taip pat buvo dalinamos saugaus eismo priemonės, o Klebonas Jonas Morkvėnas kvietė advento metu susikaupti, melstis, bei nepamiršti būti atidiems kelyje, nepamiršti nešioti atšvaitus.

Mažiausieji Sodeliečiaineišsigandę vėjo ir lietaus rinkosi puošti Kalėdų eglutės. Tik atėjus visus pasitiko nagingųSodeliečių dovana didelis sniego senis, kuris visus džiugins ir padės laukti švenčių. Vaikus taip pat nudžiugino Sodelių kaimo tarybos staigmena fejerverkai ir  bendruomenės pirmininkės kiekvienam pagalbininkui įteikta dovanėlė  atšvaistas – prožektoriukas.

Norisi tikėtis, kad Advento žiburėliai – tiek vaikai, tiek suaugusieji – šiais ir kitais metais bus ne tik saugūs, bet ir drausmingi eismo dalyviai. Tikėsimės, kad jų žinios parvers tiek sėdant prie automobilio vairo, tiek važiuojant dviračiu.Ir gautos dovanos, ir pokalbiai saugaus eismo tema padės Sodelių, Stumbriškio, Prūselių kaimų gyventojams būti saugesniems ir geriau matomiems keliuose.

Saugokime vieni kitus, nes nuo kiekvieno iš mūsų priklauso ir aplinkinių saugumas!

Sodelių kaimo bendruomenės pirmininkė Vaida Sarapienė

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.