Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2015-08-24  

Germaniškiečiai džiaugiasi parku ir stadionu

Rugpjūčio 8dieną orų prognozės žadėjo karščiausią savaitės dieną, o Germaniškyje, gyventojų prognozės žadėjo gražiausią metų dieną. Gražiausia todėl, kad Germaniškio bendruomenė baigė įgyvendinti Biržų rajono VVG finansuotą projektą “Germaniškio bendruomenė - sporto ir laisvalaikio puoselėtoja” .Didelė kaitra nesutrugdė gyventojams ir svečiams atvykti į stadiono ir parko atidarymą. Žmonės džiaugiasi, kad dabar pas mus kaime labai gražu, tai geriausias įvertinimas mūsų visų sunkaus darbo.

Šventė prasidėjo renginio vedėjos Kristinos deklamuojamu eilėraščiu apie Germaniškį, kuri parašė germaniškietis Vladas Jovaiša. Šventės vedėja papasakojo, kiek daug pastangų, lėšų ir darbo buvo įdėta, kad turėtume laisvalaikiui praleisti vietą - Germaniškio parką ir stadioną. Dabar stadione įrengta krepšinio aikštelė, vaikų žaidimo aikštelė, futbolo aikštė, pastatyta pavėsinė - scena. Germaniškio bendruomenės narių ir rėmėjų darbu sutvarkytas parkas, kuris anksčiau buvo tik neižiangiamas krūmynas ir pelkynas. Germaniškio bendruomenė - sporto ir laisvalaikio plėtros puoselėtoja – ne nuvalkiotas, populiarus šūkis, bet perspektyva. Tai įrodė germaniškiečiai : verslininkai, ūkininkai, namų šeimininkės, jaunimas.

Šventėje apsilankė didelis būrys svečių: Biržų rajono savivaldybės administracijos direktorius Rimantas Pauža, Nemunėlio Radviliškio seniūnijos seniūnas Giedrius Kubilius, Biržų rajono savivaldybės tarybos narė, rajono kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Nijolė Šatienė, Germaniškio bendruomenės krikštatėvis Vytautas Zurba, darbo partijos atstovas Rytas Vaiginas, Biržų rajono VVG administratorė Danguolė Bieliakienė, kaimyninių bendruomenių atstovės, stadioną renovavęs UAB “ Medžio grupės” direktorius Kęstutis Lukštas .Visi atvyko su dovanomis, džiaugėsi nuveiktais darbais ir linkėjo nenuilsti grąžinant savo kaimą.

Po svečių pasisakymų buvo apdovanoti pagrindiniai rėmėjai.

O tada prasidėjo linksmybės. Visus linksmino Pasvalio rajono Žilpamūšio meno kolektyvas “Ištikimi draugai”, Saločių kapela “Tindiriuška”, Biržų humoro grupė iš Medeikių “Bobos”Jaunimas dalyvavo sportinėse krepšinio ir tinklinio varžybose. Mažieji šventės dalyviai taip pat nebuvo užmiršti. Jiems visokių žaidimų sugalvojo Dalia Matusevičienė , o visi dalyvavę, buvo apdovanoti prizais. Šventės metu vyko loterija, kurios bilietai greitai buvo išpirkti. Buvo renkamas skaniausias šemininkių pagamintas sūris . Skaniausiu išrinktas ir nugalėtoja tapo Zita Vaitekūnienė. O kad šventės dalyviai neišalktu, visi buvo vaišinami daržovių troškinių, kurį gamino geriausios šeimininkės: Alė, Laima, Agnė, Aušra, Vanda. Aušrelė Vaitkevičienė ant laužo išvirė skanią žuvienę. Elvyra Stuogienė prisiminė, kaip seniau žmonės mėgdavo valgyti virtas pupas su ankštimi. Todėl išvirė ir visus vaišino šiuo senoviniu užkandžiu. Daugelis tokių pupų valgė pirmą kartą gyvenime.

Vakare visi klausėsi dainininko Nerijaus Šukučio atliekamų estradinių dainų. Ne tik klausėsi, bet ir trypė, šoko, kad net žemelė dulkėjo. Saulei nusileidus šokiai tęsėsi iki pat ryto. Buvo ir tokių, kurie iš šokių aikštės vyko tiesiai pas gyvulius rytinės ruošos atlikti.

Bendri darbai suvienija gyventojus. O šventė žmonėms surengta kaip padėka už tai, kad kartu dirbam, kartu ir linksminamės. Germaniškio kaimas nėra labai didelis, bet visi kartu didelius darbus nuveikiame. Tokiuose bendruose darbuose ir atsiskleidžia bendruomenės vieningumas.

 Bendruomenės pirmininkė Kristina Klyvienė

Sveikinimai nuo Biržų rajono kaimo bendruomneių sąjungos pirmininkės p.N. Šatienės

Su dovanomis atvyko Biržų r. savivaldybės direktorius 

Juostą kirpo Germaniškio bendruomenės krikštatėvis...

... bei seniūnas

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.