Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2013-04-22  

Saugaus eismo savaitė Viduklės darželyje

Bendradarbiaudami su Biliūnų kaimo bendruomene, darželyje balandžio 15 – 19 d. vykdėme saugaus elgesio kelyje įgūdžių ugdymo projektą ,,Gatvėj būki atsargus – šito mokyk ir kitus“. Svarbiausia visiems išanalizuoti savo elgseną gatvėje ir kelyje, ugdantis nuostatą būti atsakingam už savo elgesį, veiksmus ir pasekmes. Einantys, važiuojantys, vairuojantys – mes visi esame eismo dalyviai. 

Vaikai žiūrėdami Lietuvos policijos bičiulio Amsio filmukus ,,Saugus gatvėje“, atlikdami užduotis ,,Šviesoforo pamokėlės“, ,,Nežaisk arti prie kelio“, ,,Būk matomas tamsoje“, ,,Neik pro kliūtį“ mokėsi būti atsakingais, drausmingais, atidžiais, atsargiais ir pastabiais kelyje. Apsivilkę šviesą atspindinčias liemenes, kad būtume ryškūs ir geriau pastebimi vairuotojų, išvykoje ,,Eik šaligatviu, mažiuk, ir po ratais nepakliūk!“  po Viduklės miestelį susipažinome su esančiais kelio ženklais, jų paskirtimi. Priešmokyklinukai mokė mažuosius pereiti gatvę per pėsčiųjų perėją, pasakojo, kaip reikia elgtis išlipus iš mokyklinio autobuso. Sukūrėme taisyklę ,,Jei eismo taisykles žinosi, tai kelyje nieko nebijosi“.

Puikios priemonės vaikams knygelės ,,Saugokime vieni kitus kelyje“, dėlionės, liemenės, atšvaitai, tai Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie susisiekimo ministerijos švietėjiškos saugaus eismo gerinimo gautos priemonės. Projektinę veiklą užbaigė ,,Šviesoforo“ šventė. Šventėje dalyvavo svečiai iš VĮ ,,Kauno regiono keliai“- saugaus eismo skyriaus inžinieriai L. Kiškis ir D. Piličiauskienė. Svečiai ne tik stebėjo vaikų šventę, bet ir nuoširdžiai kalbėjosi su vaikais, žaidė, demonstravo filmukus, dovanojo žaismingus atšvaitus.

Dėkojame Biliūnų kaimų bendruomenės pirmininkei V. Račkauskienei  už bendradarbiavimą su mažaisiais darželio vaikais dalyvaujant bendruomenių ,,Saugaus eismo 2013 m.“ projekte.

 Vaikų padėka ,, Iš Viduklės mes darželio, mokam eismo taisykles. Galim saugiai pereiti gatves!“.

  

Projekto organizatorė PUG vyr. pedagogė Vaida Naujokaitienė

 

 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.