Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2012-10-08  

Akcija „Diena be automobilio“

Kasmet rugsėjo 16–22 d. daugelyje Europos miestų rengiama Europos judrioji savaitė, vyksta akcijos „Tarptautinė diena be automobilio“ renginiai.

Jais stengiamasi ne tik atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto įtaką aplinkai, žmonių sveikatai, eismo saugumui, bet ir raginti miestų gyventojus asmeniškai prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo, atsisakant važiavimo automobiliu ir pasirenkant mažiau orą teršiantį visuomeninį transportą, dviračius, naudoti biodegalus ir biokurą, keliauti pėsčiomis.

Skėmių kaimo bendruomenė taip pat aktyviai įsijungė į šią akciją pagal  Lietuvos automobilių kelių direkcijos projektą „Eismo saugumas bendruomenėse“. 2012 m. rugsėjo 22 d. organizavo akciją „Diena – be  automobilio“. Buvo paruošta ir išdalinta virš 200 skrajučių, kuriomis žmonės buvo raginami bent vieną dieną nesinaudoti automobiliu ir prisidėti prie švaresnės, tylesnės ir sveikesnės aplinkos kūrimo. Skėmių gyvenvietėje buvo sustabdyta virš 30 automobilių, skrajutes už valytuvų rado prie kelio ar parduotuvių stovėjusių automobilių vairuotojai. Vairuotojai buvo maloniai nustebinti kad  buvo apdovanoti Lietuvos automobilių kelių direkcijos saugaus eismo –šviesą atspindinčiomis priemonėmis : liemenėmis, krepšiais-rankinėmis, prožektoriukais, atšvaitais, lankstinukais,- o pasirašydami įsipareigojo sekančiais metais rugsėjo 22 d. išsiversti be savo automobilio.

 Skėmių kaimo bendruomenės tarybos narė

Regina Dambrauskienė

      

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.