Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Adresas korespondencijai: Chemikų g. 25-33, LT-55238 Jonava, Lietuva


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2014-02-21  

Gyvent negalima be?...

Begalinis skubėjimas, kasdieniniai rūpesčiai, kartais apimantis tingulys – daugeliui žmonių pažįstama gyvenimo rutina. Kuri, įsiskverbusi į mūsų gyvenimus, pamažu, nematoma ranka naikina gyvenimo džiaugsmą, susidedantį iš mažyčių, paprastų ir visiems prieinamų stebuklų.

                       Nuoširdiems, giliamintiškiems ar atviriems žmonių pokalbiams išskirtinių datų nereikia, tam tinkamos visos kalendoriuje pažymėtos dienos. Tačiau Raseinių rajono Biliūnų kaimo  bendruomenės nariai  pasirinko vasario 14-ąją, tam, kad vieni kitiems dovanodami nuoširdų buvimą drauge, skanaudami su meile bendruomenės moterų iškeptus pyragus, paminėtų ne tik Šv. Valentino ir Lietuvos Valstybės atkūrimo  dieną.

                     Bendruomenės pirmininkė žinodama, kad jos bendruomenės nariai retai kada savo pašto dėžutėse randa jiems adresuotus ranka rašytus laiškelius, ta proga kiekvienam paruošė po staigmeną - raudoną laiškelį „Gyvent negalima be?..“ su saldžiomis dovanėlėmis ir trimis klausimais: be ko neįsivaizduojate: savo gyvenimo, Biliūnų ir Lietuvos? Ar dėl to, kad darnioje bendruomenėje gyvenantys žmonės jaučiasi ir galvoja panašiai, ar dėlto, kad gauti laiškai buvo kaip du vandens lašai, todėl ir atsakymai visiems rašėsi panašiai. Paaiškėjo, kad  biliūniškiai neišgyventų be artimų žmonių, namų, darbo, knygų, kaimynų, bendravimo, meilės. Biliūnų neįsivaizduoja be gerų žmonių, bendruomenės, kaštonų, švenčių, nuostabaus kraštovaizdžio ir istorijos, o ar Lietuva  galėtų vadintis Lietuva - be kalbos, žmonių, laisvės ir taikos?

                  Popietėje dalyvavę LR Seimo narys G. Mikolaitis, jo padėjėjas L. Bielskis, Gervinės kaimo bendruomenės pirmininkė J. Garliauskienė savo sveikinimo kalbose minėjo, kad besikeičiančių, kasmet gražėjančių Biliūnų neįsivaizduoja be bendruomenės, darbščių ir nuoširdžių žmonių, „Kaštonų žydėjimo“ šventės. O žinomo rašytojo J. Lauciaus nuomone, nepriklausomai kas esi, kaip, kuo ir kur gyveni, gyventi negali be meilės, bendravimo, svajonių, maldos, humoro, gyvenimo džiaugsmo mažais dalykais, pozityvių minčių. Tai visiems prieinami bei visiems tinkantys, geriausi ir pigūs „vaistai“ nuo visų sielos bei kūno ligų.

                 Tą vakarą, kai nemaloniai košė žiemiškas vėjas ir, rodos, iki kaulų skverbėsi drėgmė, geriausiai kūną ir sielą sušildė ne  pačių surinktų žolelių arbata,  o rašytojo J. Lauciaus ant stalo  paliktas jausmingas, įsimintinas ir jaudinantis laiškelis „Verkčiau, jei būčiau nepabuvęs Biliūnuose“.

Biliūnų kaimo bendruomenės narė Nijolė Dapkienė

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.