Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2012-05-26  

Naujienos iš PREPARE

PREPARE kaimo plėtros dirbtuvės Turkijoje (birželio 15, 16 dienos) 

PREPARE ir Heinrich Boll fondas Turkijoje organizuoja dirbtuves Ankaroje, Turkijoje birželio 15,16 dienomis pavadinimu „Kaimo plėtra“. Pagrindinis dirbtuvių tikslas yra judėjimų, NVO ir kitų aktyvių kaimo plėtros iniciatyvų parėmimas Turkijoje. Šalia didelės PREPARE tinklo patirties us pristatyti ir  gerai pasisekę projektai kuriuos įgyvendino PREPARE nariai. Taip pat organizuojami seminarai skatina iniciatyvų dalinimąsi, kad sutvirtintų kaimo tinklą, norint reprezentuoti visuomenę kaimo plėtros procese. 

PREPARE narių seminaras Škotijoje apie kaimo plėtrą 

PREPARE nariai iš  „Visa Švedija gyvens“, „Kodukant/Estija“ ir Slovėnijos kaimo plėtros tinklo pristatė savo kaimo parlamentus škotų vyriausybei ir gegužės pabaigoje sudalyvavo seminare apie kaimo parlamentus Edinburge. PREPARE bukletas apie kaimo parlamentus buvo populiari literatūra tarp škotų piliečių visuomenės atstovų. 

Bendradarbiavimas tarp Suomijos kaimo judėjimo SYTY, Serbijos kaimo plėtros tinklo ir Plivos regiono kaimo iniciatyvų 

Suomijos kaimo judėjimo SYTY atstovai ir Serbijos kaimo plėtros tinklo atstovai apsilankė Jajce, Sipovo ir Jereza vietovėse Bosnijoj ir Hercogovinoje ir tarėsi dėl PREPARE narių abipusio bendradarbiavimo. Vizitas vyko 2012 metų balandžio 23-26 dienomis. Šių vizitų metu buvo pristatyta Eco-Plivos iniciatyva, kaip aktyvios organizacijų ir institucijų vietinio tinklo kaimo plėtros veiklos patvirtinimas. Suomijos kaimų judėjimo SYTY atstovai pristatė savo kaimo plėtros patirtį ir LEADER programos įtvirtinimą. Taip pat be patirties dalijimosi dalyviai galėjo susipažinti su keliais Eco-Plivos regiono kaimo plėtros pavyzdžiais.  

SRDN veikla 

Kaip PREPARE apibusio bendradarbiavimo ženklas, Slovėnijos kaimo plėtros tinklas, PREPARE nariai ir EXPEDITION, NVO iš Juodkalnijos birželį organizuos seminarą Juodkalinijoje norint padidinti vietinių Juodkalnijos ekonomijų efektyvumą su palikimo pėdsakais.

SRDM taip pat organizuos tarptautinį seminarą „Nuotolinis mokymasis“ birželio 19-22 dienomis Slovėnijoje. Šio seminaro pagrindinis tikslas yra suteikti žinių apie nuotolinį suaugusiųjų iš kaimo vietovių mokymąsi Slovėnijoje.

Apklausa apie Agrarinės ekologijos projektą ARC, IFOAM, TP Organics 

ARC2020, TP Organics ir IFOAM ES grupė kartu stengiasi sudaryti aiškesnį vaizdą apie agro-ekologines inovacijas Europoje. Jie sumodeliavo apklausą, kurią galima užpildyti internetu. Tai neužtruks ilgiau negu 30 minučių. Galutinė užpildymo data yra šių metų birželio 1 diena. Jeigu turite klausimų, galima rašyti šiuo adresu: contact@arc2020.eu. 2012 metų liepos 11 ir 12 dienomis bus suorganizuotos dirbtuvės, kur bus aptarti apklausos rezultatai. 

„AugiLEADER įsiliejimo ateitis“ – Briuselio deklaracija paskelbta ENRD LEADER renginyje

2012 metų balandžio 27 ir 28 dienomis, daugiau nei 400 vietinių plėtros eksperų iš 300 Vietinių Veiklos Grupių iš visų 27 ES narių šalių atstovų susitiko Briuselyje ENRD LEADER konferencijoje „Vietinės plėtros strategijos ir bendradarbiavimas: pagrindiniai vietinės plėtros būdai“, kad pagerintų vietinės plėtros strategijų įgyvendinimą ir kokybę, integruotų bendradarbiavimą kaip vieną iš sudėtinių vietinės plėtros strategijos dalių ir paskatintų naują tarptautinių bendradarbiavimo projektų bangą.

Kad LEADER programos centrinė rolė būtų išlaikyta kitame periode, ELARD sukūrė deklaraciją, kuri buvo išdalinta ir platinama tarp renginio dalyvių.

„Kaimo plėtros strateinio programavimo ir monitoringo ir įvertinimo 2014-2020“ dirbtuvių, kurios buvo šių metų kovo 14-15 dienomis Briuselyje, išvados yra internetiniame puslapyje, kuris yra paskirtas BPD skyriui apie 2012 metų monitoringą ir įvertinimą. Visas prezentacijas ir pasiruošimus taip pat galima rasti šiame puslapyje. 

EKPT kaimo apžvalgos žurnalas

Daugiausia straipsniuose kreipiamas dėmesys į vietinės plėtros strategijas ir bendradarbiavimą. 

ES parlamento koneferecija dėl jaunųjų ūkininkų

Kartų atsinaujinimas žemės ūkyje bei jaunųjų ūkininkų tema buvo aptartos Europos parlamente Briuselyje 2012 metų balandžio 12 dieną. Tai buvo renginys, kurį organizavo MEP Milan Zver iš EPP grupės CEJA, Europos jaunųjų ūkininkų taryba. Renginys sutraukė jaunuosius ūkininkus iš visos Europos.  

EKPT  paskelbė naują video apie sėkmingą EAFRD finansuotą projektą

Galite pažiūrėti video klipus apie augalų fermas ir neįgaliesiems pritaikytus autobusus (pavyzdžiai iš Vokietijos), taip pat įsigyti žemės ūkio įrengimų ir kepimo modernizacijos (pavyzdžiai iš Rumunijos). 

LEADER septyni principai

Europos kaimo plėtros tinklas paskelbė naują ivdeo apie septynis pagrindinius LEADER metodų principus  

Renginiai

LEADER subkomitetų susitikimai

Gegužės 31- birželio 1 Briuselyje, Belgijoje

Pagrindinė EKPT organizuoto renginio tema buvo „Visuomenė lemia vietinę plėtrą“. Susitikime bus posėdžiai ir grupinės diskusijos apie įvairius pagrindinės temos aspektus. 

Quo vadis LEADER? – CLLD su daugiafondų metodu

2012 birželio 5 d. Budapešte, Vengrijoje.

Vengrijos nacionalinis kaimo tinklas organizuoja konferenciją apie LEADER ateitį ateinančiame programavimo periode. Pagrindinis dėmesys yra Visuomenės lemiama vietinė plėtra. Renginio programą galima rasti tinklapyje, kur galima ir užsiregistruoti. 

LINC 2012 konferencija Estijoje

2012 birželio 12-14 dienomis Estijoje

Šio renginio tikslas yra skatinti bendradarbiavimą tarp Europos LEADER vietovių naujoviškais būdais ir skatinti tarptautinį bendradarbiavimą siekiant sustiprinti Eurpos Leader idėjas. Tikimasi, kad renginyje bus apie 300 svečių. Organizatoriai tikisi, kad registruojantis bus grupės po tris žmones iš VVG, nacionalinių kaimo tinklų ar Žemės ūkio ministerijos. Gali būti daugiau grupių iš vieno regiono ar VVG, taip pat gali būti maišytos grupelės. Dalyviai, atvykę atskirai taip pat laukiami. Daugiau informacijos yra www.info-linc.eu

Koordinavimo komiteto susitikimas Europos kaimo plėtros tinkle

2012 metų birželio 14, Briuselyje, Belgijoje.

Susitikimo tikslai yra pasikeisti patiritimis, kaip tinklo bendravimas gali būti sustiprintas. Tam kaip tik bus skirtas ryto užsiėmimas. Kadangi jau artėja ketvirtų ENRD veiklos metų pabaiga, tai yra tinkamas metas apibendrinti tinklo progresą vienijant įvarius kaimo plėtros veikėjus, apžvelgti kitas bendravimo patirtis ir plėtoti idėjas dėl ateities pagerinimo. 

Vietoje gaminamas maistas: apie ką mes kalbame?

2012 metų liepos 4-6 dienos, Suomijoje, Loimaa vietovėje

Renginį organizuoja VVG Riverside partnerių asociacija, VVG LounaPlussa ir Suomijos nacionalinis kaimo tinklas. Trijų dienų renginys siekia apibrėžti, diskutuoti ir susipažinti su vietiniu gaminamo maisto probelmomis.  

Europos maisto apsaugos konferencija

2012 metų rugsėjo 25 diena, Thon viešbutis, Briuselyje

Laikas buvo parinktas atsižvelgiant į pirmus ES komisijos BPD  pasiūlymų datų pasirodymus Europos parlamente. Europos maisto apsaugos konferencija suteiks neutralią platformą visiems suinteresuotiems asmenims, kad susitiktų interatyviuose debatuose dėl pasiūlytų reformų, maisto apsaugos problemų ir žemės ūkio išlaikymo. Renginys skirtas išsiaiškinti, kokie politiniai ir praktiniai metodai yra reikalingi norint sukurti tolygų ir konkurencingą žemės ūkio sektorių, taip pat kad būtų išlaikyta saugi maisto apsiūla Europos maisto ir gėrimų industrijai ir jos piliečiams.

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.