Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2015-06-18  

Gražiname Berteškių kaimo aplinką

Raseinių rajono Berteškių kaimo bendruomenė yra sutvarkiusi ir kartu su Betygalos seniūnija prižiūri keletą Berteškių kaimo viešųjų erdvių, tačiau iki šio pavasario prie buvusių dirbtuvių teritorija nebuvo patraukli. Šis kampelis yra prie kelio Šiluva-Ariogala, gerai matomas, čia stovėjo nuo kolūkio laikų likęs senas, suskilinėjęs ir sukrypęs medinis raižytas stulpas, ant kurio ankstesniais laikais buvo užrašas su kolūkio pavadinimu. Keletą metų bendruomenė svarstė kaip sutvarkyti ir atnaujinti šį kampelį. Mus pakonsultuoti buvome pasikvietę profesionalų medžio meistrą Skirmantą Šiaudį. Išklausę visus patarimus, nutarėme, kad šioje vietoje reikia iškirsti nereikalingus menkaverčius medžius, supilti paaukštinimą ir ant jo pastatyti koplytstulpį su Berteškių kaimo pavadinimu.

Įgyvendinti mūsų planus padėjo daug geranoriškai nusiteikusių žmonių, panaudotos net dviejų programų lėšos. Seniūnija pagelbėjo atvežant žemių, Raseinių urėdijos miškų urėdas Anatnas Kilčauskas padovanojo gražų ąžuolą koplytstulpiui. Balandžio pabaigoje ūkininkai Bronius Mačenskas ir Jonas Siliūnas savo transportu parvežė ir kartu su Betygalos seniūnu Stanislovu Totilu, kitais pagalbininkais pastatė koplytstulpį, kurį pagamino vidukliškis Darius Janušauskis. Meistras į koplytstulpio raižinius sudėjo visas mūsų kaimo vizijas: ir tvenkinio bangą, ir obels šakelę su nokstančiais vaisiais, ir ūkininkų laukuose auginamų javų varpas. Visą koplytstulpį puošia kaimo pavadinimas - Berteškiai. Už koplytstulpio pagaminimą apmokėta vietos bendruomenių savivaldos programos 2015 metų lėšomis. Talkos „Darom 2015 m.“ metu impregnavome koplystulpį, lyginome žemes ir užsėjome veją. Trečiosios talkos metu sodinome tujas, kurias įsigijome Savivaldybės aplinkosaugos priemonių ir aplinkosaugos švietimo projektų, finansuojamų iš rajono Savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos projekto lėšomis, sodinome Raseinių rajono mero pavaduotojos Gitanos Rašimienės dovanotus daugiamečius augalus, iš savo kiemų atsivežėme akmenukų alpinariumo įrengimui.

Sutvarkyta teritorija labai papuošė kaimą, savo darbu prie šios erdvės įkūrimo prisidėjo didelis būrys kaimo gyventojų. Bendruomenės tarybos vardu dėkojame visiems padėjusiems papuošti mūsų kaimą naujai sutvarkyta viešąja erdve.

Ginta Balsienė, Berteškių bendruomenės narė 


 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.