Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2015-05-27  

Nemakščių bendruomenės gatvių ir kaimų komendantų „krikštynos“

Trečiadienį, gegužės 20 dieną Raseinių rajono Nemakščių bendruomenės namuose įvyko gatvių ir kaimų komendantų „krikštynos“ bei pirmasis bendras posėdis su valdybos nariais. Tą vakarą visi rinkosi į bendruomenės namus lyg į šventę - su vaišėmis, su šypsenomis veiduose, su geru ir gražiu žodžiu lūpose. Pirmininkei pradėjus visus sveikinti su atvykimu į didžiai garbingą ceremoniją, salėn įžengė „vienuolė“, nešina priesaikos raštu. Visiems pretendentams į komendantus suklaupus, „vienuolė“ skaitė priesaikos žodžius, kuriuos turėjo kiekvienas garsiai pakartoti ir priminti, kokiai gatvei ar kaimui atstovaus. Negana to, visi turėjo priimti krikštą „švęstu vandeniu“ skalaujant burną ir užkandant citrina su žievele. Pasak „vienuolės“, tai kartėlio ir rūgštumo pajutimas, kuris komendantus persekios visą jų darbo laiką – tol, kol jie tarnaus bendruomenės labui. Na, o po ceremonijos visi komendantai buvo apdovanoti firminiais Nemakščių bendruomenės santalkos rašikliais, kad visuomet turėtų po ranka bendruomenės narių patarimams ar priekaištams užsirašyti.

Po krikšto priėmimo, tapus pilnaverčiais Nemakščių bendruomenės santalkos valdybos posėdžio dalyviais, komendantai kartu su valdybos nariais dalyvavo bendrame posėdyje. Aptarę daugelį darbų, „sustatę“ Nemakščių miestelio paminėjimo šventei scenarijaus rėmus, padėkoję Aldonai Radčenko už paskatintus projektus bendruomenės labui, visi lengviau atsikvėpė ir sėdo prie garuojančios arbatos puodelio krikštynų aptarimui, pabendravimui.

Dar tiek smagaus juoko, geros nuotaikos bei pozityvaus nusiteikimo rimtiems darbams nudirbti nebuvau mačiusi šiuose namuose. Džiaugiuosi, kad prasiplėtė bendruomenės valdybos komanda, ir viliuosi, kad šiais metais mūsų skleidžiama informacija žaibišku greičiu pasieks kiekvieną norintįjį prisijungti prie bendruomeniškos veiklos. 

Lina Mejerienė, Nemakščių bendruomenės santalkos pirmininkė

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.