Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Buveinės adresas: Žemaičių g. 31-313, LT-44175 Kaunas


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2011-06-06  

„Būk Saugus Žaiginyje“

Karštą birželio 4 dieną, Žaiginio miestelyje, vyko ,,Pirmosios pradalgės šventė”. Renginio sudėtinė dalis buvo projektas „Būk Saugus Žaiginyje“.

Jos metu mes parodėme, kaip turi atrodyti saugus dviratininkas kelyje. Šios šventės pradžioje moterys, vyrai, vaikai (20 suaugusių ir 15 vaikų ) išsirikiavo su savo dviračiais į koloną .Visiems dviratininkams buvo padalintos liemenės, atšvaitai (bendruomenės kepurėlės). Lydima Raseinių rajono kelių policijos ekipažo, dviratininkų kolona surengė važiavimą  pagrindinėmis Žaiginio miestelio gatvėmis. Lydima gausaus žiūrovų būrio, tuo pačiu kviesdama visus prisijungti ir atvykti į šventę kolona pasiekė galutinį tikslą ir atvyko į mokyklos stadioną, kur vyko mūsų renginys. Atvykus šiai kolonai buvo trumpas sveikinimas ir saugaus eismo taisyklių priminimas .Dviratininkai  buvo ne tik pasipuošę atitinkama atributika, bet ir atsivežė po lapą, ant kurio buvo užrašyti saugaus eismo laikymosi patarimai. Juos perskaitę jie sukabino lentoje, kad visi pirmosios pradalgės renginio dalyviai galėtų prieiti ir paskaityti, prisiminti kas sena ir pamiršta, sužinoti ko nežinai. Toliau buvo surengta viktorina, su gan suktais klausimais iš dviračių istorijos, bei saugaus eismo taisyklių. O klausimas, kaip vadinosi pirmasis medinis dviratis privertė aktyviau įsijungti ir visus šventės dalyvius.  Teisingai atsakiusieji buvo apdovanoti dovanėlėmis.  Pagrindinio projekto rėmėjo ”Lietuvos Automobilių kelių direkcijos prie susiekimo ministerijos” dėka neliko nuskriausti ir visi šventės dalyviai. Jiems buvo išdalinti lankstinukai saugaus eismo tema, kalendoriukai , atšvaitai. Dabar tikimės, kad miestelio gyventojai turėdami  liemenes, atšvaitus naudosis jais tamsiu paros metu ir bus saugūs kelyje.  Tikime, kad mūsų ir projekto rėmėjų dėka Žaiginio miestelyje bus saugu ir nei vienas jos gyventojas nenukentės eismo įvykio metu dėl to, kad buvo nematomas kelyje, dėl to kad jį pastebėjo per vėlai.

                      Šventės svečiai seimo narys Edmondas Jonyla ir Raseinių rajono meras Remigijus Ačas pasidžiaugė, kad toks projektas rajone vienas iš pirmųjų ir palinkėjo, kad  tuo pavyzdžiu pasektų ir kitos bendruomenės.  Mes prisidėdami prie jų linkėjimų taip pat raginame ir kitas Raseinių rajono bendruomenes organizuoti saugaus eismo konkursus ir pas save. Nes tik bendrų bendruomenės, policijos ir rajono gyventojų pastangų dėka mes pasieksime, kad bent jau Raseinių rajone bus mažiau nelaimingų atsitikimų kelyje. Esame dėkingi Raseinių rajono policijos komisariato komisarui Kęstučiui Užemeckui už bendradarbiavimą ir užtikrintą saugumą vykdant projektą.

        

Projekto vadovas:   Albinas Kuvikas

 

 

 

 

 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.