Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Buveinės adresas: Žemaičių g. 31-313, LT-44175 Kaunas


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2014-06-16  

Kaimo parlamento rezoliucija svarstyta LR Seimo kaimo reikalų komitete

Birželio 11 d. Lietuvos kaimo parlamento nariai LR seime susitiko su Kaimo reikalų komiteto nariais. Susitikime dalyvavo Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Guoda Burokienė, VVG tinklo pirmininkė Klavdija Stepanova, Kėdainių VVG pirmininkė Aušra Vaidotienė ir Sūduvos VVG pirmininkė Reda Kneizevičienė ir LR seimo Kaimo reikalų komiteto nariai. Nuvykome ne tuščiomis. Seimo narius prie arbatos vaišinome Antanavo vaikų dienos centro vaikų keptais žagarėliais ir sausainiais bei saldumynais iš Kėdainių rajono. Norėjome seimo nariams įrodyti, kad bendruomenės centrai nėra tušti, juose klega vaikai, kurie ne tik žaidžia, bet ir ugdomi socialiniai įgūdžiai. Mažieji ir vyresnieji Antanavo vaikų dienos centro lankytojai seniai pamėgo kulinarijos būrelius, kurių metu daug eksperimentuoja ir mokosi gaminti maistą patys. Į seimą be abejo vykome ne tik pavaišinti, bet ir prie arbatos aptarti svarbius kaimo žmonėms aktualius klausimus, kurie sudėti į I kaimo parlamento rezoliuciją. Kaimo reiklaų komiteto nariai domejosi bendruomeničių darbais ir veikla, kilo mnemažai klausimų dėl BIVP galima pritaikymo įvairiuose fonduose, taip pa nemažai diskusijų sukėlė LR ŽŪM iniciuojama  Nacionalinė kaimo plėtros programa, bei miestuose steigiamos VVG. Kaimo reikalų komiteto naraia labai atsakingai priėmė Kaimo paralemto rezoliuciją ir jos kuravimui paskyrė savo komiteto narį p. Joną Kondratą. Sutarta buvo , jog rudenį vėl susitiksime ir peržvelgsime , kaip savo įsipareigojimus dėl rezoliucijos įgyvendinimo vykdo ministerijos.

Su Kaimo paralemento rezoliuciją jau aplankėme Žemės ūkio, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijas, įvairius seimo komitetus ir darbo grupes. Tikime, kad šie susitikimai ir išsakytos pastabos dėl savanorystės, LEADER programos , kaimo verslo, jaunimo ir socialinių reikalų ras atgarsį ministerijose ir Seime. O kad mūsų nuveiktus darbus vertina, rodo ir tai, kad buvome pakviesti birželio 11 d. skaityti pranešimą „Ar ES jaučia kaimo bendruomenės?“ LR Seimo audito komiteto diskusijoje, Žemės ūkio ministerijoje sukurta darbo grupė, kuri jau pradėjo darbą, kurios sudėtyje ir VVG atstovai,  dėl naujo 2014-2020 finansinio laikotarpio dokumentų rengimo bei įsipareigojo įkurti darbo grupę Nacionalinės kaimo plėtros programos rengimui, į kurios sudėtį bus įtraukta ir VVG , Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos atstovai. Pirmadienį Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos nariai yra pakviesti dalyvauti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pasitarime dėl perėjimo nuo institucinės globos prie šeimoje ir  bendruomenėje teikiamų paslaugų.

Perspektyvoje laukia dar susitikimas su ministro pirmininko kabineto atstovais. Džiaugiamės, kad skeptikų kritikuotas kaimo parlamentas nepabūgo ir žingsniuoja su rezoliucija per visas ministerijas. Norime tikėti, kad bent atliktas mažas realus žingsnis kaimo žmonių gerovei pagerinti bus puikus įrodymas, kad susitelkę galime pasiekti gražių rezultatų.

Reda Kneizevičienė

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkės pavaduotoja

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.