Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Buveinės adresas: Žemaičių g. 31-313, LT-44175 Kaunas


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2012-11-14  

Saugus darželinukai

Šeduvos lopšelyje darželyje vyko švietėjiškas renginys ,,Būk saugus“.  Šventę pradėjo Šeduvos lopšelio-darželio direktorė Daiva Staškūnienė. Ji pristatė atvykusius svečius: Radviliškio policijos komisariato viršininko pavaduotoją ir jo kolegą, Šeduvos bendruomenės pirmininkę ir Šeduvos kultūros namų direktorę.

Šventės metu vaikus džiugino darželio auklėtojos, virtusios į Pelytę ir Ežiuką. Darželinukai neslėpė džiaugsmo, išvydę staigmeną, kurią jiems atvežė atstovai iš policijos komisariato, t.y. šuniuką ,,Amsį“. Amsis buvo pasitiktas audringais plojimais ir džiaugsmingais šūkavimais. Pelytė, Ežiukas ir Amsis vaikus mokė kaip taisyklingai reikia pereiti gatvę, klausinėjo ar jie žino kokiam šviesoforo signalui degant pėstieji gali eiti, kur reikia pereiti gatvę, jei nėra pėsčiųjų perėjos, ar galima žaisti gatvėje, važinėti dviračiu. Visa tai buvo pademonstruota sukurtoje dirbtinėje gatvėje.

Šventės svečias, Radviliškio policijos komisariato viršininko pavaduotojas Auridas Pekauskas supažindino vaikus su ženklais. Paaiškino ką reiškia ženklai mėlyname ir raudoname fone. Perspėjo į kuriuos ženklus labiausiai reiktų atkreipti dėmesį vaikams, o kurie yra skirti vairuotojams. Papasakojo kelias istorijas, kaip vaikai atsidūrė eismo įvykiuose ir buvo sužaloti, nes nebuvo matomi tamsiu paros metu. Jie nevilkėjo liemenių ir neturėjo užsikabinę atšvaitų, todėl pabrėžė, kad vaikai eidami į darželį būtinai segėtų atšvaitus ir būtų matomi.

Radviliškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovas papasakojo vaikams, ką reiktų daryti kilus gaisrui ar išvydus dūmus namie. Priminė kokiu telefono numeriu reikia skambinti atsitikus nelaimei.  Teiravosi ar vaikai žino kaip vasarą reikia elgtis gamtoje, kaip teisingai užgesinti laužą ir priminė, kad jokiu būdu negalima žaisti su ugnimi ir kurti laužų, jei šalia nėra suaugusiojo.

Šventės pabaigoje vaikai džiaugėsi gautomis Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos dovanėlėmis-atšvaitais ir prižadėjo juos kasdien segėti, kad būtų  matomi keliuose.

Viena grupė darželinukų buvo išvykusi į ekskursiją ir nespėjo sudalyvauti šventėje, todėl atvykę svečiai, kartu su šuniuku ,,Amsiu“ juos pasitiko prie gatvės, lipančius iš autobuso, ir jiems taip pat įteikė dovanėles. 

Šeduvos bendruomenės pirmininkė Livita Tvarevičienė

     


 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.