Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2012-10-16  

Vizitas į Zarasų rajoną

 

              Vykdydami Lietuvos kaimo tinklo remiamą projektą, Raseinių rajono kaimų bendruomenės ,,Steponkaimis“ nariai spalio pradžioje išvyko į mokomąjį vizitą po Zarasų kraštą. Vizito tikslas – susipažinti su Zarasų kaimo bendruomenių veikla, vykdomais projektais. Nuotaikos keliauninkams nesugadino lietus ir vėjas. Bevažiuojant išsakyti gausūs gero oro palinkėjimai išsklaidė debesis ir kelionėje džiaugėmės gražia, saulėta diena.

              Antalieptėje mus pasitiko Jonas Punys, Zarasų vietos veiklos grupės valdybos narys, kuris mus ne tik supažindino su šios bendruomenės veikla, bet ir lydėjo visos kelionės po Zarasų kraštą metu. Antalieptėje apžiūrėję vandens malūną bei įrengtą sporto aikštyną, nuvykome į Senolių kaimą – Vajasiškį. Mus sutikusi bendruomenės pirmininkė Genovaitė Sarokina aprodė bendruomenės namus, kuriuose sukaupta daugybė senovinių namų apyvokos reikmenų. Nedidukas Vajasiškio kaimas – vienas iš teminių kaimų, įkurtų įgyvendinant projektą kartu su partneriais iš Ignalinos rajono ir Latvijos. Tokie kaimai vykdo edukacines programas, pristatydami liaudies tradicijas, amatus. Buvome labai nustebinti, kad daug darbų atlikta panaudojant rėmėjų lėšas – įrengti bendruomenės namai, šarvojimo salė, net įsigyti bažnyčios varpai. Bendruomenės pirmininkė džiaugėsi, kad buvę gyventojai ar jų vaikai, matydami didelį norą atgaivinti kaimą, nuoširdžiai remia bendruomenės veiklą pinigais, statybinėmis medžiagomis, remonto darbais. Vajasiškio bendruomenė, vykdydama projektus, įsirengė buvusios mokyklos patalpose pokylių - susirinkimų salę. Šioje salėje susitikimo metu Steponkaimio ir Vajasiškio bendruomenės pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

                 Po nuoširdaus susitikimo patraukėme į Salaką. Čia aplankėme unikalią tašytų akmenų Švč. Mergelės Marijos Sopulingosios bažnyčią, statytą prieš šimtmetį. Nors vidus įrengtas gana kukliai, bažnyčia mus visus užbūrė savo didingumu. Grožėjomės puikiais Ilgio ežero pakrančių vaizdais. Zarasuose pasivaikščiojome apžvalgos ratu, įrengtu 17 m aukštyje. Viršuje grožėjomės atsivėrusia nuostabia Zaraso ežero panorama. Įgyvendintų projektų lankymą tęsėme Dusetose, bet prieš tai pakeliui užsukome aplankyti Zarasų krašto įžymybę – Stelmužės ąžuolą.

                Dusetų dailės galerijoje ir kultūros centre mus pasitiko Alvydas Stauskas, Dusetų dailės galerijos direktorius bei Lietuvos dailininkų ir fotomenininkų sąjungų narys. Buvome vieni pirmųjų, apžiūrėję naują Zarasų krašto dailininkų tapybos parodą prieš jos atidarymą. A. Stauskas supažindino su galerijos veikla, aprodė modernią kultūros centro salę, papasakojo apie galerijos veiklą, Dusetų miestelio gyvenimą, džiaugsmus ir rūpesčius.

                 Į namus pasukome pasigrožėję Sartų ežero vaizdais, kupini įspūdžių. Pamatėme, kiek daug darbų, idėjų gali įgyvendinti bendruomenės, todėl bandysime ir savo kaime pritaikyti gerąją kitų bendruomenių patirtį, o galbūt kai ką padaryti ir dar geriau, negu matėme.

 Audronė Stankevičienė,

Steponkaimio bendruomenės pirmininkė

 

 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.