Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Buveinės adresas: Žemaičių g. 31-313, LT-44175 Kaunas


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2018-03-02  

LIETUVOS IR VOKIETIJOS VIETOS BENDRUOMENĖS TIESIA BENDRADARBIAVIMO TILTUS


 

Vasario 22-25 dienomis Kaselio lietuvių bendruomenės kvietimu Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos atstovai: Reda Kneizevičienė, Jolanta Marija Malinauskaitė, Ramūnas Navickas drauge su LRT laidos „Pasaulio lietuvių žinios“ vedėju Modestu Mastavičiumi lankėsi Vokietijoje. Vizito metu, įvyko susitikimai su Frankfurto lietuvių bendruomenės pirmininku Kęstu Bužinsku, Kaselio lietuvių bendruomenės pirmininku Rimantu Dailidoniu. Delegacijos atstovai iš Lietuvos dalyvavo Vasario 16-osios gimnazijoje iškilmingame renginyje, skirtame Lietuvos atkūrimo 100-mečiui paminėti, bendrose pamaldose bei vakaronėje, į kurią susirinko virš 300 lietuvių iš visos Vokietijos.


Iškilmingo Lietuvos atkūrimo 100 paminėjimo metu buvo pasirašytas bendradarbiavimo susitarimas tarp Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos ir Kaselio lietuvių bendruomenės.


Lietuvos vietos bendruomenių atstovai buvo maloniai nustebinti, matydami, kad lietuviai, gyvendami Vokietijoje, nepamiršta savo šaknų: veikia šeštadieninės lietuvių mokyklėlės, rengiami įvairūs kultūriniai, sportiniai renginiai, puoselėjamos tautinės tradicijos. Susitikimo metu aptartos bendros idėjos, ne tik švenčiant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, bet ir ateities planai: rengti vaikams vasaros stovyklas Lietuvoje, bendras muges, kultūrinius renginius bei bendrus projektus. Pakeliui į Kaselį, aplankėme lietuvių įkurtą ir vadovaujamą įmonę „Sauna/Butenas“, kuri, pagal savo gaminamos produkcijos apimtį, patenka į stipriausių įmonių trejetuką Vokietijoje. Savo produkciją parduoda ne tik Vokietijoje, bet ir daugelyje pasaulio šalių. Džiugu matyti, kad lietuviai, gyvenantys svetur, sugeba įgyvendinti savo verslo idėjas ir sėkmingai jas plėtoti.


Labai tikime, kad lietuviai, gyvenantys Vokietijoje, bus puikus pavyzdys ir kitų šalių lietuvių bendruomenėms aktyviai įsijungti į bendruomenišką veiklą Lietuvoje ir užsienyje. Susitikimo metu buvo aptartos įvairios idėjos, į kurias galėtų įsijungti viso pasaulio lietuviai. Pirmoji idėja, kuri gimė Vokietijoje šių metų birželio 9 dieną surengti viso pasaulio lietuvių šventę "Šimtmečio Antaninės", kuri vyktų 2018 metų Mažojoje Lietuvos kultūros sostinėje Antanave. Tikime, kad šis, nuotaikingas renginys taps geru pavyzdžiu ir padrąsins visas pasaulio lietuvių bendruomenes ieškoti naujų formų ir sprendimų, stiprinant bendruomeninius, kultūrinius ryšius. Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjunga pasiruošusi aktyviai dalyvauti šiuose procesuose.


Nuoširdžiai dėkojame Kaselio lietuvių bendruomenės pirmininkui Rimantu Dailidoniu ir Frankfurto lietuvių bendruomenės pirmininkui Kęstu Bužinsku, Vasario 16-osios gimnazijos direktorei Janinai Vaitkienei už šiltą priėmimą ir siekį vienyti visus pasaulio lietuvius bendrai veiklai, bei „Reporteriai Vokietijoje“ kūrybinei grupei – Dariui Šulcui ir Jurgitai Noreikaitei, užfiksavusiems gražiausias Lietuvos šimtmečio šventės akimirkas.


LVBOS pirmininkė Reda Kneizevičienė
 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.