Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Buveinės adresas: Žemaičių g. 31-313, LT-44175 Kaunas


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2014-01-20  

Pamąstymas ant metų virsmo slenksčio

Nuvilnijo, nušurmuliavo su fejervarkų liepsnomis, šampano taurių skambesiu 2013-ieji metai. Metų virsmas nuostabus, žvelgiant nuo Betygalos piliakalnio. Žvaigždėtas dangus tarsi susilieja su šviečiančia Žeme. Kai visa tai matai, jauti savo siela – norisi džiaugtis gyvenimu tokiu, kokį turi ir pajausti, koks jis net kasdieniškas, gražus. O, kad jūs žinotumėt, kad būtumėt matę, kokia Betygala graži Naujųjų Metų naktį! Pasirėdžiusi švieselėmis, prigludusi mažoje daubelėje, bet lyg ant sparnų pakylėta. O mes tai matėme, žavėjomės naktine metų sandūros grožybe, bet širdin nejučia brovėsi mintis, kad ten, šviesos sparnais apgaubto mažyčio miestelio kreivomis gatvelėmis, dieną vaikščios Žmonės, kuriems ar jų artimiesiems, reikia paramos. Taigi, ar mokame patys džiaugtis gyvenimu? Ar sugebame matyti žmoguje  gėrį, padorumą, kurių niekada nebus per daug, jo bėdas ar išgirstame, į pagalbos tylų šauksmą ar atsiliepiame? Viso to reikia kiekvienam žmogui, netgi nusikaltusiam. Ar sugebame gyventi kaimyniškai, net tada, kai atrodo taip reikia pasakyti skaudžią tiesą, kai toji tiesa, pasirodo, ne tavo pusėje. Reikėjo tik išsiaiškinti. Pagaliau pamatę, kad žmogui reikia mūsų doro prisilietimo, ar skubame pagal išgales padėti? Į šiuos visus klausimus tarsi atsakymas ir ateina gerumo šventės į mūsų namus. Tai Adventas, Šv. Kalėdos, Naujieji Metai ir su tomis šventėmis susijusios Gerumo akcijos. Tik palikime praviras duris savo Žmogui, jo rūpesčiui, gal džiaugsmui, gal netekčiai sumažinti.

                      Raseinių rajono kaimų bendruomenės „Betygala“ nariai lapkričio 30 dieną rinkosi į bendruomenės namus aptarti praeinančių metų darbus, o ypatingai susipažinti su įvykdyto, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuoto, projekto rezultatais. Šiuo projektu praturtėjome žiniomis, apie natūralių arbatžolių poveikį žmogui, jų augimo ypatumus, arbatžolių rinkimo laiką, džiovinimą, paruošimo būdus, nes 45 dalyviai (iš jų 14 - jaunimas) lankėmės Mažeikių r., Gyvolių k. esančiame Jadvygos Bolvačiūtės ekologiniame ūkyje. Projekto pristatymo metu buvo plačiai aptartas projekto įgyvendinimas ir visa kita veikla. Po to klausėmės Remigijaus ir Deimos Pranckūnų šeimos kapelos atliekamų kūrinių, bendravome prie arbatos puodelio. Sulaukę 24 val., sugiedoję ilgiausių metų pasitikome Adventinį laikotarpį, nusprendę per šį laikotarpį patį didžiausią dėmesį skirti kiekvienam žmogui.

                      Gruodžio 8 d. vakare Betygalos bendruomenės namų kiemelyje, dalyvaujant būreliui betygališkių seniūnas Stanislovas Totilas įžiebė Kalėdinę eglutę, pasveikino susirinkusius su artėjančiomis šventėmis. Bendruomenės taryba paragino miestelėnus įžiebti šventines švieseles savo namų languose ar kiemuose, kad švenčių laukimas būtų ramus ir šviesus.

 Nuo Advento pradžios Betygalos bendruomenė paskelbė Gerumo akciją „Šv. Kalėdų džiaugsmas kiekvieno vaiko širdelėje“, kuri tęsėsi iki gruodžio 31 d. Labai nuoširdžiai dėkojame visiems žmonėms kurie aukojo, kurie prisidėjo prie šios Gerumo akcijos. Kalėdų senelis, dovanų maišą papildęs iš Maisto banko gautais saldumynais, savo apsilankymu nudžiugino 26 ikimokyklinio amžiaus vaikučius.

Yra sakoma, kad džiaugsmas ir skausmas vaikšto drauge. Net 24-ių betygališkių šeimos per 2013 metus patyrė didžiausią skausmą, artimo žmogaus netektį. Tada ypatingai reikalinga kito žmogaus moralinė pagalba. Paskutinį metų sekmadienį prieš Šv. Kalėdas, bendruomenės namuose surengėme atjautos pietus. Po Šv. Mišių atėjome į bendruomenės namus, uždegėme žvakelę kiekvienam mirusiam, pasimeldėme, klausėmės Reginos Musteikienės skaitomų posmų, gėrėme arbatą, žmonės išsikalbėjo, pasiguodė vieni kitiems. Gyvenimas yra nuostabus, tačiau ir negailestingas, reikalaujantis pamąstymo. Einame, skubame, o žiūrėk jau ir žingsniai lėtėja, tai liga, tai netektys spaudžia ir pats rečiau išeini iš namų. 

 Jau šiais metais prieš Trijų Karalių šventę (sakoma dar galima sveikintis su šventėmis) aplankėme visus tuos žmones, kurie neišeina arba mažai teišeina iš savo namų, padovanodami megztas vilnones kojines ar pirštines ir mūsų kepėjų iškeptų bandelių. Nuostabus jausmas matyti geranoriškas pilnas padėkos akis. Aplankėme 30 žmonių: Betygalos miestelyje, Liktėnų, Pažvirinčio, Kymantų, Kudonių kaimuose. Aplankėme Benjaminą Jankūną ir Mečislovą Patapą  Blinstrubiškių socialinės globos namuose. Dėkojame šių namų aptarnaujančiam personalui už labai gražiai, labai švariai tvarkomas patalpas ir už labai žmogiškai šiltą globą mūsų žmonių.

Savo vardu labai nuoširdžiai dėkoju gerb. Zitai Supronienei, gyvenančiai Liktėnų kaime už padovanotas vilnones kojines ir pirštines, taip pat mūsų šeimininkėms, bandelių kepėjoms Genei Kurilaitienei, Elenai Mėžinienei, Ramutei Rumševičienei, kurios labai geranoriškai prisidėjo prie šios akcijos. Manau, kad kiekvienas bendruomenės narys vertas nuoširdžios padėkos už veiklą bendruomenėje, už savo gimtinės puoselėjimą, už savo kiemo gražinimą, už tai, kad jis jaučia esąs savo bendruomenės Žmogumi. Dėkoju Jums. 

Bendruomenės pirmininkė  Gema Račienė

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.