Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2015-09-01  

Į tėviškę sugrįžus

Į Lebeniškių kaimą rugpjūčio 22 dieną skubėjo kraštiečiai. Čia gimę, augę, dirbę, gyvenę ir gyvenantys lebeniškiečiai. Kaimas šventė savo 430 metų gimtadienį. Lebeniškiai – Vabalninko seniūnijos kaimas Biržų rajone. Nuošalus, bet gyvas žmonėmis ir tradicijomis, Lebeniškių bendruomenę įkūręs 1995 metais kartu su kitomis Vabalninko seniūnijoje esančiomis bendruomenėmis ir įregistravęs 2002metais. Bendruomenę jungia šešių kaimų gyventojai.

Kaime stačiatikiams 1909 metais pastatyta ir veikia medinė Šv.Nikandro cerkvė. Kraštiečių šventė prasidėjo šv. mišiomis, kur pamaldas laikė iš Panevėžio atvykęs popas Fiodoras Gurilovas su keliais choristais.

Lebeniškių kaimo bendruomenės pirmininkė Asta Leimontienė su vyru Daliumi, aktyviais bendruomenės nariais, subūrę lebeniškiečius, išpuošė šventinį kiemelį ir bendruomenės namų salę vainikais ir gėlių girliandomis. Pirmininkės Astos gimtinė – Lebeniškiai. Šis kaimas bus gyvas ir gražus, kultūringas ir visada laukiantis grįžtančių...

Kraštiečius savo atvykimu pagerbė ir sveikinimo bei palinkėjimų žodžius šventės dalyviams išsakė LR Seimo narys Aleksandras Zeltinis su žmona Simin, Biržų rajono savivaldybės meras Valdemaras Valkiūnas, mero pavaduotoja Irutė Varzienė, savivaldybės tarybos narė, Biržų rajono kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Nijolė Šatienė, Vabalninko seniūnijos specialistė Zena Švainauskienė. Nuo1957 metų dirbusi mokytoja Bronė Striukytė – Baltrėnienė papasakojo įdomių nutikimų, organizuotų švenčių akimirkų. Prisiminimais apie mokytojavimo Lebeniškių mokykloje metus 1963 – 1968 papasakojo poetė Irena Vidugirytė –Naktinienė, dabar gyvenanti Papilyje.

Prisiminimais šventės dalyvius pralinksmino iš Lebeniškių kilęs verslininkas Petras Kalkys, vabalninkietė Zoja Tarasevičiūtė, dirbusi Lebeniškių bibliotekoje.

Vidutis Šeškas su savo savanorių merginų komanda visus vaišino gardžia koše, o Motiejūnas filmavimu ir fotografuodamas įamžino šventės kraštiečių įdomiausias, šilčiausias ir gražiausias akimirkas.

Kraštiečius ir visus susirikusius į šią nuostabią, žmonių išsiilgusią šventę linksmino Kupreliškio bendruomenės moterų ir Vabalninko folklorinio ansamblių dainininkai, ramongaliečių Eduardo Juknevičiaus ir Petro Matulio atliekamos dainos.

Bendruomenės pirmininkė Asta Leimontienė dėkojo šventės dalyviams, renginio vedėjams Audronei Stapulionienei ir Aloyzui Januliui, rėmėjams Leonui Indriliūnui, Petrui Kalkiui, Irutei Varzienei, Nijolei Šatienei ,,UAB‘‘ generaliniam direktoriui Viktorui Kurganovui ir kitiems, prisidėjusiems ir padėjusiems, kad ši šventė įvyktų. Ypač lebeniškiečiams, su kuriais ir šalia jų gera gyventi.

Tokie brangūs tie mūsų sugrįžimai...

Lebeniškių kaimo bendruomenės pirmininkė Asta Leimantienė

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.