Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Buveinės adresas: Žemaičių g. 31-313, LT-44175 Kaunas


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2011-11-21  

Viešnagė Biržuose

 

 

Ankstyvą lapkričio 11-osios rytą gausus būrys Steponkaimio bendruomenės bendraminčių rinkosi prie bendruomenės namų. Su šypsenomis ir gera nuotaika buvome pasiruošę keliauti. Ši kelionė - tai mokomasis vizitas po Biržų rajoną, susipažinimas su šio rajono kaimo bendruomenių veikla. Mūsų palydėti atvyko Seimo nario E. Jonylos padėjėja D. Kaupaitienė, perdavė linkėjimus nuo Seimo nario. Kai tik „Guliverio kelionių“ autobusas pajudėjo Biržų link, tuoj užvirė darbymetis, mat kelionės metu įgyvendinome ir eismo saugumo projektą. Visiems dalyviams buvo išdalinti atšvaitai, krepšiai, kepuraitės su šviesą atspindinčiomis juostelėmis, prisiminėme eismo saugumo taisykles.

             Pabiržėje mus šiltai pasitiko ir visą kelionę lydėjo Pabiržės bendruomenės pirmininkė Genutė Valeckienė. Ir koks sutapimas! 2011-11-11 11 val. Pabiržės ir Steponkaimio bendruomenės pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Ši ceremonija buvo palydėta ilgais plojimais. Po to aplankėme neapsakomo grožio Pabiržės bažnyčią, susipažinome su šio miestelio istorija. Toliau sekė susitikimai su Rinkuškių ir Kirkilų bendruomenėmis. Domėjomės, kokius projektus įgyvendina biržiečiai, jų veikla, kaip skatina sveiką gyvenseną. Na o kaip nepamatyti garsiosios Karvės olos ir kitų smegduobių, Biržų pilies, Astravo dvaro, ilgiausio Lietuvoje tilto per Širvenos ežerą, gražiosios Jaronytės sodybos. Ir visas grožis visai čia pat, Lietuvoje, nereikia nei Maljorkų, nei Antalijų...

              Aplankę visas šias vietoves, sugrįžome atgal į Pabiržės bendruomenę, kur mūsų laukė tetralizuota programa ,,Gryčioj buva...“ - vestuvės pagal senovinius papročius. Daugelis kelionės dalyvių tapo pagrindiniais vestuvių personažais: jaunikiu, piršliu, pamergėmis, pabroliais. Pasijutome tarsi tapę giminėmis, o kai kartu užtraukėme ,,Giminių dainą“, buvo net gaila išsiskirti. Sutarėme, kad kitais metais  biržiečių lauksime Steponkaimyje.

                 Grįždami namo svarstėme, kad tokie vizitai, yra naudingi bendruomenei: pabendravom, pasidalinom patirtim, susipažinom su kito rajono bendruomenių veikla. Už visą triūsą esame dėkingi bendruomenės pirmininkei Audronei Stankevičienei.

 

 Steponkaimio kaimo bendruomenė

Genovaitė Mosteikienė  

 

 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.