Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Buveinės adresas: Žemaičių g. 31-313, LT-44175 Kaunas


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2012-11-07  

Saugaus eismo renginys – kelionė - “Grot skubu visad saugus”

Š. m. spalio 26 dieną muzikuojanti bendruomenė “Akordeono garsai” vyko į Italiją, kur vyko tarptautinis akordeonistų konkursas, o kartu ir saugaus eismo renginys – “Grot skubu visad saugus”.

Kelionės metu jaunieji muzikantai kalbėjo apie saugų eismą. Buvo diskutuojama apie saugos diržus, kuriuos keliautojai tvarkingai segėjo važiuodami ne per vieną Europos valstybę. Autobuse vyko viktorina apie kelio ženklus. Pasirodo juos jau spėjome pamiršti. Pakelėje matėsi ir nepažystamų kelio ženklų, kurie perspėjo apie sudėtingą kelio ruožą, kelio remonto darbus ir kita.

Keliaudami po Italija pastebėjome, kad tiek vairuotojai, dviratininkai, tiek pėstieji atsakingai žiūri į kelių eismo taisyklių laikymąsi. Nematėme, kad kuris vairuotojas nesustotų prie pėsčiųjų perėjos praleisti ja einančius pėsčiuosius, ar dviratininką, kuris važiuotų per raudona šviesa degantį šviesoforą.

Stebėjome ir atsakingą eismo dalyvių požiūrį į saugos diržų segėjimą ir tvarkingą mažamečių vaikų vežimą automobilio ar dviračio kėdutėse.

Stebėjome ar žmonės nešioja atšvaitus. Deja čia teko nusivilti. Atšvaitus nešioja tik vaikai, arba dviratininkai. Mažamečių vaikų kuprinės išpuoštos švytinčiomis juostelėmis ir pakabukais, o dviratininkai švyti nuo galvos iki kokų. Ypač tai  gerai matėsi sutemus, kuomet kelkraščiu važiavo tvarkinga vaikų kolona su mokytoju.

Savo saugumu kelionėje rūpinomės mes patys. Kai tik sustodavome benzino kolonėlėse, iš karto matydavome žmonių žvilgsnius – mes visada buvome su atšvaitais, o kai kurie vaikščiojo tvarkingai ir atsargiai – su šviesą atspindinčiomis liemenėmis.

Akordeonus reikėjo ne kartą nešti iš vieno viešbučio į kitą. Jų dėžės buvo pažymėtos atšvaitais, o tai tamsoje labai svarbu. Matomi buvome ir mes – skubantys muzikuoti ir mūsų instrumentai – grojantys klasikinę ir ne tik... muziką.

 

Dėkojame projekto “Eismo saugumas bendruomenėse” organizatoriams – Lietuvos Automobilių kelių direkcijai prie Susisiekimo ministerijos darbuotojams už nuoširdžią pagalbą ir suteiktas saugaus eismo priemones. 

 Muzikuojančios bendruomenės “Akordeono garsai” taryba

  

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.