Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Buveinės adresas: Žemaičių g. 31-313, LT-44175 Kaunas


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2012-09-06  

Akcija ,,Būk saugus kelyje“

Siesikų miestelio bendruomenė antrus metus dalyvauja konkurse  „Eismo saugumas bendruomenėse“, kurį organizuoja Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos ir Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga, kuridovanoja puikias saugaus eismo priemones.

Rugpjūčio 25 dieną minėjome Siesikų Šv. Apaštalo Baltramiejaus bažnyčios 475 metųjubiliejų ir bendruomenės dešimtmetį. Pasibaigus iškilmingoms mišioms ir Ukmergės krašto neįgaliųjų sąjungos vokalinio mišraus ansamblio ,,Daina“ koncertui, rinkomės į bendruomenės patalpas, kuriose vyko bendruomenės veiklos pristatymas.  Po veiklos apžvalgos ir meninės programos, organizavome akciją ,,Būk saugus kelyje“.Socialinė darbuotoja Živilė Jakštaitė šventės dalyviams pateikė statistinius duomenis apie kasdien žūstančius ir sužalojamus žmones keliuose. Šventėje dalyvavo daug vyresniojo amžiaus žmonių, todėl bendruomenės pirmininkė priminė, kad daugiausia nukenčia pėstieji, kuriems yra65metai ir vyresni. Vaikų dienos centrą ,,Spindulėlis“ lankančios mergaitės deklamavo eilėraščius, primindamos kelių eismo taisykles. Susirinkusieji minė mįsles, o teisingai atsakę, dovanų gavo žibintuvėlius. Vaikai, padėję vykdyti akciją, dalijo vyresniojo amžiaus žmonėms liemenes, o likusiems – šviesą atspindinčias vyniojamas juosteles. Bendruomenės nariams ir svečiams buvo priminta, kad tamsiu paros metu arba esant blogam matomumui būtinai reikia turėti atšvaitą, žibintuvėlį ar šviesą atspindinčią liemenę. Nesilaikant Kelių eismo taisyklėse nustatytų  reikalavimų yra skiriamos baudos.

Akcijos ,,Būk saugus kelyje“ tęsinys vyko rugsėjo pirmąją dieną Siesikų vidurinėje mokykloje. Su Mokslo ir žinių diena mokinius, tėvelius, mokytojus pasveikino bendruomenės pirmininkė ir pristatė Siesikų miestelio bendruomenės vykdomą projektą. Prasidėjus naujiems mokslo metams padidėjo pėsčiųjų – mokinių, pažeidžiamiausių eismo dalyvių skaičius. Pėstieji turėtų elgtis drausmingai, kad apsisaugotų nuo skaudžių nelaimių. Visiems priminta, kad tamsiuoju paros metu ar esant blogam matomumui, būtina segėti atšvaitus. Visiems pradinukams buvo įteiktos saugaus eismo priemonės – knygutės ,,Saugokime vieni kitus kelyje“, atšvaitai –žaisliukai, vyresniems mokiniams liniuotės- skirtukai, o dvyliktokams ir tėveliams – lankstinukai ,,Patarimai vairuotojams ir pėstiesiems“

Bendruomenės pirmininkė palinkėjo visiems būti sveikiems ir niekada neišeiti iš namų tamsiu paros metu be gautų saugaus eismo priemonių.

Siesikų miestelio bendruomenės pirmininkė  Leokadija Talalienė

   

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.