Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2012-07-28  

Konferencija „Steponkaimyje gyventi gera“

Žmogaus vaikystę geriausia palyginti su rytu: skaisčiu, šviesiu, džiaugsmingu. Rytas – ilgos dienos pradžia. Žmogaus rytas – jo gyvenimo aušra. Galbūt todėl, planuodami konferenciją ,,Steponkaimyje gyventi gera“, kurią rėmė Lietuvos kaimo tinklas, į ją kvietėme visus tuos, kurie gimė, augo, gyveno, dirbo  ir dabar gyvena Raseinių r. Steponkaimyje ar šalia esančiuose kaimuose. Ruošiantis konferencijai buvo renkama istorinė medžiaga apie kaimą ir čia gyvenusius žmones, renkamos nuotraukos parodai „Steponkaimis anksčiau ir dabar“, užrašomi kaimo gyventojų prisiminimai, organizuojama rankdarbių paroda. Net nesitikėjome, kad sulauksime net 208 dalyvių. Tai Steponkaimio bendruomenės nariai, kraštiečiai iš įvairių Lietuvos vietovių, svečiai. Šventę savo atvykimu pagerbė LR Seimo narys E. Jonyla, Raseinių r. savivaldybės tarybos nariai: O. Babonienė, D. Kaupaitienė, G. Mykolaitis, V. Kuzmarskis, D. Ulickas, Ilgižių pagrindinės mokyklos direktorė A. Juškienė. Malonu, kad atvyko kolegų ir atstovų iš Gabšių, Kaulakių, Betygalos, Požečių, Berteškių,  Ilgižių, Žibulių, Gėluvos ir kitų kaimo bendruomenių. Visus atvykusius į renginį pasitiko kaimo „bobulės“, kurios vaišino svečius kaime gamintu sūriu, duona, gira, širšių suneštu medumi. Jos ir pradėjo šventę nuotaikingu šokiu ir juokingais pašmaikštavimais. Susirinkusius savo šokiais ir dainomis taip pat džiugino bendruomenės jaunimas.

                   Konferencijos metu savo pranešimus kaimo bendruomenėms aktualiomis temomis skaitė, dalijosi gerąja patirtimi Steponkaimio kaimo bendruomenės pirmininkė A. Stankevičienė, Gabšių bendruomenės pirmininkė I. Dapkuvienė, Betygalos bendruomenės atstovės I. Jankauskienė ir R. Musteikienė, Ilgižių pagrindinės mokyklos direktorė A. Juškienė. Bendruomenės pirmininkė A. Stankevičienė ir atvykę svečiai džiaugėsi, kad dar nei dešimt metų neturinti kaimų bendruomenė „Steponkaimis“ yra brandi, draugiška, aktyvi. Bendruomenės aktyvas rūpinasi tuo, kad kaime būtų puoselėjamos tautos tradicijos, į įvairias veiklas įtrauktas kaime gyvenantis jaunimas, kad būtų pastebėtas ir senas ir jaunas kaimo gyventojas. Pietų pertraukos metu susirinkusieji ne tik vaišinosi karštu plovu, bet ir apžiūrėjo rankdarbių parodą, vaikų piešinių parodą saugaus eismo tema. O pažiūrėti tikrai buvo ką. 15 bendruomenės narių ir svečių parodoje eksponavo savo rankdarbius, kurie buvo austi, nerti, megzti, velti, pinti ir net suverti iš kamščių. Komisija, sudaryta iš atvykusių svečių ir bendruomenės narių, išrinko pačius gražiausius ir įsimintiniausius rankdarbius ir juos apdovanojo renginio prizais-skrynutėmis. Komisijai darbai taip patiko, kad tarybos narė O. Babonienė vieną darbų autorę apdovanojo savo įsteigtu prizu. Po pietų buvo organizuotos sportinės varžybos, skaitomas pranešimas saugaus eismo tema. Kiekvienas konferencijos dalyvis gavo dovanų atšvaitų, rankinių bei pakabukų su atšvaitais, metodinės medžiagos saugaus eismo tema, kurias dovanojo Lietuvos automobilių kelių direkcija. Renginys baigėsi gražia gegužine, kurios metu susirinkusius linksmino dainininkai E. Ostapenko ir A. Manikas.

                   Pasibaigus konferencijai, galima daryti išvadą, kad Steponkaimyje gyventi gera, nes čia gyvena daug sumanių, gerų ir kūrybingų žmonių, o tie, kurie išvyksta iš šio kaimo, vėl ir vėl čia nori sugrįžti bent jau į tradiciniu tapusį kraštiečių susitikimą. Na, o kad konferencija būtų dar įspūdingesnė, prie to prisidėjo Raseinių kredito unija, UAB „Rimdalė“. Ačiū jiems už tai.

 

Raminta Ulinskienė, Steponkaimio bendruomenės narė

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.