Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
Mūsų tikslai
Kaimo vietovės Lietuvoje – tai įvairaus tipo kaimai ir miesteliai, esantys už miesto administracinių ribų. Kaimo vietovės tai erdvė, kuriose gyvena trečdalis Lietuvos gyventojų, jos sudaro 97 proc. šalies teritorijos.

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga atstovauja kaimo bendruomenes iš įvairių šalies regionų ir turi duomenų bazę apie teisiškai registruotas ir veikiančias kaimo bendruomenes. Lietuvoje yra geristruota daugiau nei 2000 kaimo bendruomeninių organizacijų ir šis skaičius nuolat auga.

LKBS VIZIJA

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga  (sutrumpintai - LKBS)  yra savarankiška Lietuvoje įregistruotų ir veikiančių kaimo bendruomenių organizacijų sąjunga, koordinuojanti bei vykdanti savo narių (kaimo bendruomenių, kaimo bendruomenių sąjungų, vietos veiklos grupių) pavestus uždavinius bei savo veikla atstovaujanti jų interesams.


LKBS MISIJA

Pasiekti, kad Lietuvos kaimas būtų patraukli ir saugi vieta, su gera infrastruktūra, gyvybingais žemės ūkio, miškininkystės, žuvininkystes bei kitos veiklos sektoriais, su sveika aplinka, išsaugotu bei puoselėjamu kraštovaizdžiu. Visi kaimo regionai būtų plėtojami tolygiai, derinant socialinę ir ekonominę politiką.

LKBS Vadovaujasi pagrindiniais ES kaimo vietovių plėtros strategijos principais:
•  integracijos: kaimo problemos apima ne tik žemės ūkį, bet ir kitų kaimo verslų plėtros bei socialinę sferas. Problemoms spręsti būtinas integruotas požiūris, taikytina integruota paramos sistema;
•  įvairovės: kaimo plėtra turi jungti ekonominę, socialinę, kultūrinę veiklą;
•  nenutrūkstamumo: kaimo plėtros politika turi saugoti gamtos išteklius, biologinę įvairovę bei regionų kultūrinį identitetą ateities kartoms;
•  vietinio savarankiškumo: kaimo plėtra turi būti kuo labiau decentralizuota visais lygiais.
 

MŪSŲ VERTYBĖS

 Prieinamumas   

Atvirumas


 

Patikimumas 

   

 Lygiavertiškumas 

 

Toliaregiškumas 

 
 Bendravimas   

 

Bendradarbiavimas 

  Tikslo siekimas 

 

Tikėjimas

 

Pasitikėjimas

 

 

Tolerancija


   
 

BENDRUOMENIŠKUMAS


 Pilietiškumas     Tautiškumas    Vienybė
   Viešumas     

Konstruktyvumas tiksluose

 

Demokratiškumas 

   Nesavanaudiškumas

 

 

Aktyvumas 

  

Sąžiningumas  

 

  Noras tobulėti 
© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.