Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Adresas korespondencijai: Chemikų g. 25-33, LT-55238 Jonava, Lietuva


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2014-02-28  

Įgyvendinti projektai džiugina Pučiakalnės gyventojus ir svečius

Biržų rajono vietos veiklos grupei paskelbus kvietimus teikti paraiškas pagal priemones „Kaimo gyventojų saviraiškos didinimas, pilietiškumo stiprinimas“ ir „Kaimo atnaujinimas ir plėtra“, asociacija „Pučiakalnės bendruomenė“ nusprendė teikti paraiškas pagal abi priemones. Pateikus paraiškas, buvo gautas VVG pritarimas ir skirtos lėšos šiems projektams įgyvendinti.

                      Įgyvendinat projektus, buvo iškelti tikslai: skatinti vietos iniciatyvas ir partnerystę, kurti palankią socialinę kultūrinę aplinką kokybės gerinimui, turizmui, verslui plėsti, taip pat suremontuoti bendruomenės namus, sudaryti sąlygas vystyti bendruomenės veiklą, kaimo žmonių užimtumui didinti ir skatinti turiningiau bei įvairiau praleisti laisvalaikį.

                      Vykdant projektą pagal priemonę „Kaimo gyventojų saviraiškos didinimas, pilietiškumo stiprinimas“ buvo suorganizuota šventė „Tiesiu kaimynui ranką“. Šventėje dalyvavo Biržų rajono bendruomenių atstovai iš Germaniškio, Nemunėlio Radviliškio, Pasvaliečių, Kratiškių, Šukionių, taip pat svečiai-bendruomenininkai iš Panevėžio rajono Pragarėlės ir Adoravos kaimų bendruomenių. Į šventę atvyko svečių iš Latvijos Respublikos. Koncertavo Čeriaukštės senjorų ansamblis „Sendienas“, iš Bauskės atvyko jaunimo šokių kolektyvas „Code“ ir folkloro ansamblis „Drungeri“. Šventės dalyvius linksmino Biržų „Aušros“ vidurinės mokyklos tautinių šokių kolektyvas „Aušra“, Šukionių ir Onos Milienės senelių globos namų kaimo kapelos, renginio metu veikė amatų alėja, kurioje dalyvavo vietiniai amatininkai. Romalda Banienė, Birutė Lapinskienė, Irena Rumpienė iš Pučiakalnės prekiavo savo mezginiais ir mokė norinčius išmokti megzti. Odeta Karosaitė iš Nemunėlio Radviliškio šventės dalyvius sužavėjo papuošalų gamyba iš veltinio. Germaniškio gyventojos siūlė pirkti skanius naminius sūrius, šviežias bandeles bei pyragaičius, dalijosi jų gamybos receptais.

                      Šventės metu buvo prisiminti senoviški lietuviški ir latviški šokiai, žaidimai, dainos. Latviai mokė savų šokių ir žaidimų, o lietuviai savųjų. Buvo surengtos draugiškos sporto varžybos, vyko meninių kolektyvų varžytuvės. Nugalėjo draugystė, nes kiekvieno kolektyvo pasirodymas buvo savitas ir įdomus.

                      Taip pat pagal šią priemonę buvo sušaukta kraštiečių sueiga. Į sueigą gausiai sugūžėjo kraštiečiai iš Vilniaus, Panevėžio, Šiaulių, Biržų. Sugrįžo į tėviškę išvykusieji laimės ieškoti į užsienį, susitikti su buvusiais klasės ir jaunystės draugais atskubėjo ir vietiniai. Sueigos metu vyko idėjų bankas, kur buvo galima pateikti savas idėjas, kaip paįvairinti bendruomenės gyvenimą, jos veiklą. Buvo pateikta pasiūlymų ateityje įsteigti bendruomenės amatų centrą, sutvarkyti maudyklos teritoriją ir įrengti prieplauką, kraštiečių sueigas organizuoti kas trejus ar penkerius metus.

Bendruomenės tarybos pirmininkė Zita Dagienė supažindino susirinkusius apie bendruomenėje vykdomą projektinę ir kultūrinę veiklą. Jaunimas išbandė gimtojo Nemunėlio  sraunius vandenis baidarėmis. Susirinkusieji dalijosi prisiminimais, svarstė bendruomenės galimybes bei kūrė ateities planus. Nuotaikingiausia sueigos dalis − vakaronė „Pasibūkim − pasidūkim“. Vakaronėje visus linksmino Kirkilų kaimo bendruomenės humoro grupė, Panevėžio rajono Paliūniškio kaimo kapela „Kaimynai“, Skaistkalnės pučiamųjų instrumentų orkestras. Nebuvo nei vieno abejingo: kas dalijosi prisiminimais, kas siautė šokio sūkuryje, kai kas traukė dainas iš visos dūšios. Niekas neskubėjo į namus, drauge visiems buvo gera.

                      Vykdant projektą „Kurkime gražesnį ir patrauklesnį kaimą“ pagal priemonę „Kaimo atnaujinimas ir plėtra“ suremontuotas bendruomenės reikmėms naudojamas pastatas; atliktas vidaus patalpų remontas, pakeista stogo danga, pastato fasado pamatai apšiltinti, įrengtas šildymas patalpose. Remonto darbus atliko Dainiaus Širmelio įmonė. Darbai vyko sparčiai, projektas užbaigtas anksčiau, negu buvo planuota. Dabar pastatas iš tolo švyti ir puošia Pučiakalnės kaimą.

Dauguma Pučiakalnės gyventojų gyvena vykusių švenčių prisiminimais, džiaugiasi švytinčiais bendruomenės namais. Atrodo, kad nebuvo jokių rūpesčių, pasiruošimo organizuojant susibūrimus, lyg viskas įvyko savaime. O prieš šventes kaimas judėjo, krutėjo lyg skruzdėlynas. Visi, kas tik galėjo, prisidėjo prie renginių organizavimo, tai skatino bendruomeniškumą, iniciatyvas, aktyvų dalyvavimą vykdomuose projektuose. Įgyvendinant projektus, užsimezgė bendradarbiavimas su Latvijos Respublikos 4 meniniais kolektyvais, Panevėžio rajono Paliūniškio kaimo kapela, Biržų „Aušros“ mokyklos šokių kolektyvu.

Įgyvendinant projektus, pasitvirtino liaudies išmintis, kad daug rankų didelę naštą pakelia.

Pučiakalnės gyventojai nori įsitraukti į projektinę veiklą ir laukia, kada Biržų rajono vietos veiklos grupė vėl skelbs kvietimą teikti paraiškas. Juk kiekvieno projekto įgyvendinimas praskaidrina kaimo žmonių gyvenimą. Per Lietuvos kaimo tinklo projektinę veiklą pučiakalniečiai daug keliavo po Lietuvą, užmezgė draugystę ir dalinosi patirtimi su šalies kitomis kaimų bendruomenėmis, sustiprino ryšius su buvusiais Pučiakalnės gyventojais, išsibarsčiusiais po Lietuvą. Pats didžiausias džiaugsmas ir pasididžiavimas matyti kiekvieno bendruomenės nario veide žvelgiant į iš tolo šviečiantį bendruomenės pastatą. Ir visa tai pasiekta Biržų vietos veiklos grupės skirtomis lėšomis, administracijos darbuotojų geranoriškais patarimais, konsultacijomis. Dėkojame Nemunėlio Radviliškio seniūnijos darbuotojams už nuolatinę nuoširdžią pagalbą rengiant projektus ir rūpinimąsi mūsų bendruomene.

 Asociacijos „Pučiakalnės bendruomenė“ informacija

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.