Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2012-07-05  

Šeduvos bendruomenės saugus dviratininkų žygis

Skelbimais Šeduvos mieste ir kvietimais facebook‘e Šeduvos miesto bendruomenės nariai buvo kviečiami sekmadienį- liepos pirmąją dieną- vykti į dviratininkų žygį. Laisvės aikštėje užsiregistravę, visi gavo dovanų-Lietuvos automobilių  kelių direkcijos  prie Susisiekimo ministerijos šviesą atspindinčias liemenes, bukletus, bei atsvaitus, išsirykiavę  bendrai nuotraukai, išklausę bendruomenės tarybos pirmininkės Livitos Tvarevičienės instruktažo, lydimi policijos patrulių, išvykome į žygį „Dangers roads“ (pavojingi keliai),  maršrutu:  Šeduvos Laisvės aikštė-Pavartyčiai- Paežeriai- Kurkliai- Karo zona (dažasvydis)- Šeduvos Laisvės aikštė. Pirmasis sustojimas buvo prie Šeduvos miesto kapinių, kur pernai rudenį buvo pasodintas ąžuoliukas žuvusiems keliuose, pagerbti.  Čia uždegta atminimo žvakutė.

Nuo miesto gale esančios degalinės, persivedę dviračius per dvigubą kelią, įveikėme sudėtingą nešienautos pievos ruožą ir pasiekėme tunelį, skrtą avims saugiai pereiti po keliu „Šiauliai- Panevėžys“. Avys saugų praėjimą turi, o žmonės –ne. Galbūt šiuo dviratininkų perėjimu avių tuneliu atkreipsime dėmesį, kad žmonės nusipelnę saugiai eiti, ar važiuoti dviračiais dviračių ir pėsčiųjų keliu, kuris, tikimės, bus įrengtas nuo  Šeduvos iki Pavartyčių.  Kaip žinia, šiame judriame kelyje yra žuvę labai daug dviratininkų. Jų atminimui uždegėme žvakutes. Žvakutes uždegėme ir tolimesniuose kelionės ruožuose, tose vietose, kur žuvę dviratininkai ir motorinių transporto priemonių vairuotojai.

 Nuo pagrindinio kelio į Pavartyčius įvažiavome puikiu pėsčiųjų ir dviratininkų keliu, apsodintu berželiais. Pavartyčiuose mūsų laukė staigmena- Pavartyčių sriubytė, kurią išvirė Ingrida. Pasivaišinę, į žygį jau vykome kartu su kaimynais- Pavartyčių bendruomenės dviratininkais. Jiems padovanojome liemenių. Ilgas žvyruotas kelias netrukus parodė mūsų transporto priemonių defektus. Dviračių gedimai mūsų koloną ištempė Ilgas žvyruotas kelias netrukus parodė mūsų transporto priemonių defektus. Dviračių gedimai mūsų koloną ištempė kilometro atstumu. Paežerių kryžkelėje sustoję, ilgai laukėme atsilikusių keliautojų. Gerai, kad pakelyje sutikome geradarių  autotransporto priemonių vairuotojų, padėjusių mums susiremontuoti dviračius. Ir jiems už gerą širdį dovanojome liemenes. Netrukus žvyrkelių dulkes nuplovė užklupęs lietus. Atvažiavome į Kurklius. Čia jau asfaltuotas kelias. Tuojau pasiekėme Karo zoną, arba Dažasvydžio teritoriją, kur radome saugią prieglaudą nuo lietaus. Laimingieji gavo šansą pašaudyti iš specialaus oru pumpuojamo šautuvo. Kęstutis mums papasakojo apie dažasvydį, ten įrengtas eko dirbtuves, apie saugumą žaidžiant dažasvydį. Pamatę, kad lietus greitai nesibaigs, išvykome namo. Važiavome pavojingu Šiauliai- Panevėžys keliu. Čia jau dviratininkai važiavo drausmingai, po vieną, nelenktyniaudami. Grįžome laimingi ir saugiai, lydimi ištvermingų policijos pareigūnų. Laisvės aikštėje atsisveikinom iki sekančio konkursinio „Saugus eismas bendruomenėse“  renginio.

 

Šeduvos  miesto bendruomenės narė Izolina Stanulienė

   

         

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.