Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Buveinės adresas: Žemaičių g. 31-313, LT-44175 Kaunas


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2011-09-06  

SAUGI RYTDIENA - ŠIANDIENOS RŪPESTIS

Praėjo vasara, su ja ir naudingi, gražūs bei įdomūs saugaus eismo renginiai Kauno draugiškų šeimų bendruomenėje “Jaunystė”. Dar birželį suplanuota tęstinė trijų kartų šventė   “ SAUGI RYTDIENA - ŠIANDIENOS RŪPESTIS” viršijo lūkesčius. Šventė buvo tęstinė, todėl renginiai skirti tiek mažam, tiek dideliam dar ilgai turės atgarsį ir žinoma bus matomi, nes visi šventės dalyviai gavo po labai svarbią priemonę – atšvaitą.

Liepą mažamečiams vaikams, jų tėveliams ir seneliams buvo suorganizuota akcija - “Auk, pažink, nešiok”. Bendruomenės teritorijoje esančioje vaikų žaidimo aikštėje kalbėjome apie saugumą kelyje,  apie atšvaitų svarbą. Akcijos organizatoriai aiškino, kad atšvaitas – tai ne žaisliukas, bet ir saugumo priemonė, kuri saugo mūsų gyvybę. Mokėme jį užsidėti. Buvo žaidžiami įvairūs su saugumo tema susiję žaidimai, į kuriuos įtraukėme ir tėvelius ir vaikučius.

Rugpjūčio pradžioje buvo suorganizuota akcija senjorams -  “Atšvaitai – neįkainuojama vertybė”. Bendruomenės teritorijoje gyvena daug vyresnio amžiaus žmonių, kurie ne visada turi galimybę sudalyvauti vykstančiuose masiniuose renginiuose. Neretai šie žmonės net neturi galimybės įsigyti atšvaitą. Kaip ten bebūtų, bendruomenės taryba nutarė pasirūpinti savo senjorais patys. Akcijos metu aplankėme vyresnio amžiaus senolius. Pakalbėjome apie saugumą tamsiu paros metu. Moterims padovanojome po atšvaitą ant rankinių, o vyrams po linijinį atšvaitą. Visi, kurie važiuoja dviračiais, užsiima šiaurietišku ėjimu ar kitaip juda tamsoje įteikėme po šviesą ryškiaspalvę liemenę. Visi gavusieji saugaus eismo priemonių pasirašė pasižadėjimą, kad atšvaitus naudos pagal paskirtį visuomet, kai tik eis į gatvę.

Rugpjūčio mėnesį visus būsimus ir jau esamus moksleivius, bei jų tėvelius pakvietėme į bendruomenės būstinę, kur kalbėjome apie tai, kokia turi būti kuprinė, kad ji ilgiau tarnautų, kaip teisingai ją nešioti, ką daryti, kad būtum saugus kelyje, eidamas iš mokyklos ar į ją. Renginyje dalyvavusi pedagogė aiškino, kiek turi sverti kuprinė ir kaip svarbu, kad ji būtų matoma tamsoje.

Vaikai buvo informuoti ir apie tai, kad kuprinė turi būti tokia, kad ji nekenktų jų sveikatai. Nors daugeliui vaikų maloniau nešioti gražią kuprinę, bet naudingiau ją turėti tokią, kuri atitinka visus sveikatos ir saugumo reikalavimus.

Visi susirinkusieji buvo pakviesti dalyvauti foto parodoje - konkurse moksleiviams -  “Mano kuprinė saugi”  ir piešinių parodoje – “Mano ašvaitas”. Sulaukta 49 darbų, kur vaikai ir jaunuoliai fotografavo savo kuprines, sportinius krepšius ir rūbus, su šviesą atspindinčiomis detalėmis. Išrinkti nugalėtoją buvo be galo sunku, tuo labiau, kad į kvietimą dalyvauti konkurse atsiliepė ir kolektyvinės grupės.

Ši saugaus eismo šventė saugumo juosta nuo šiandienos iki rytdienos apjuosė visus “Jaunystės” bendruomenės narius, ne tik dėka mūsų pačių iniciatyvos, bet ir dėka  saugaus eismo projekto, kurį organizuoja Lietuvos automobilių kelių direkcija ir Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga.

 

Draugiškų šeimų bendruomenės pirmininkė                                Jovita Sadauskaitė

 

 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.