Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Adresas korespondencijai: Chemikų g. 25-33, LT-55238 Jonava, Lietuva


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2014-02-21  

Kaimas juda – parodykim, kad galime gyventi geriau

Pasvaliečių kaimo bendruomenė skaičiuoja dešimtuosius veiklos metus. Bendruomenės vairas buvo perduodamas į jaunųjų ūkininkų pirmininkų rankas. Bendruomenę įkūrė ir suvienijo Tomas Četvergas, vėliau pirmininkavo Vaidas Šamšonas, Remigijus Vaisiūnas. Šiuo metu bendruomenei vadovauja moteris verslininkė, individualios įmonės savininkė Danutė Stankevičienė.

Uždarius mokyklą, Biržų rajono savivaldybė pagal panaudos sutartį šias patalpas perleido bendruomenei. Bendruomenė kūrė gražius planus, tačiau patalpas suniokojo gaisras, savo jėgomis šalino gaisro padarinius. Tačiau šiose patalpose buvo galima rengti tik kuklesnius kultūrinius renginius, nutarėme pasirašyti dar vieną panaudos sutartį su Biržų rajono savivaldybe. Dabar  mes turime kultūros namus − SVETAINĖ.

Kad prikeltume pastatą naujam gyvenimui, nutarėme rengti projektą Biržų vietos veiklos grupei. Bendruomenės narių susirinkime nutarėme, kokių darbų imsimės, kad būtų pagerinta pastato kokybė. Bendruomenės nariai balsavo vienbalsiai.

Pagal Biržų rajono savivaldybės kaimo vietovių vietos plėtros strategiją iki 2013 metų I prioriteto ,,Teritorinė sanglauda – patrauklios ir patogios gyventi bei dirbti aplinkos kūrimas“ priemonę ,,Kaimo atnaujinimas ir plėtra“ LEADER programą mūsų projektas ,,Pasvaliečių kaimo kultūros namų remontas renginių kokybei gerinti“ buvo patvirtintas ir mums buvo skirta vienas šimtas keturiasdešimt tūkstančių litų pastatų remontui. Ir mūsų svajonės pradėjo pildytis. Įgyvendindami projektą mes pakeitėme langus, stogo dangą, duris, laiptus. Dar daug įvairiausių planų turime numatę ateityje.

Mūsų bendruomenė dėkoja Biržų rajono vietos veiklos darbuotojams už pagalbą rengiant projektus, teikiant įvairius patarimus, už surastas klaidas ir patarimus, kaip jas taisyti. Mes ir toliau ruošiamės bendrauti ir bendradarbiauti su Biržų rajono vietos veiklos grupe.

Reikia galvoti apie kaimo ir bendruomenės ateitį. Dabar mūsų laukia bendruomenės dešimtmetis. Tai lyg viso dešimties metų bendradarbiavimo, nuveiktų darbų ataskaita. O šį renginį ruošiamės atšvęsti savo ,,Svetainėje“.

Kurdami naujus planus, ,,Svetainės“ pastatus žadame perleisti jaunimui ir verslui. Jaunimas ten rinksis sportuoti, dainuoti, rengti įvairius renginius. Kursime įvairias edukologines programas, paruošime miegamąsias patalpas įvairioms jaunimo stovykloms, paruošime konferencijų salę. Patalpas nuomosime ir taip užsidirbsime lėšų bendruomenės patalpoms išlaikyti.

Pasvaliečių bendruomenės pirmininkė Danutė Stankevičienė

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.