Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2015-10-11  

Nedelsk. Išmok pasitikrinti pati.

Šukionių bendruomenės nariai, įgyvendindami įvairias, žmonėms aktualias sveikatingumo programas, rengia susitikimus - seminarus su gydytojais, kitais medicinos žinovais ir specialistais. Eilę metų įgyvendindami Biržų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos numatytas veiklas Šukionių bendruomenėje, glaudžiai bendradarbiaudami su Biržų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru, organizuojame renginius mūsų bendruomenei aktualiausiomis temomis. Šiais metais įgyvendiname projektą ,,Bendruomenėje auginkime sveiką naują žmonių kartą‘‘.

Spalio aštuntą dieną į Šukionių bendruomenės namus susirinko trys dešimtys moterų iš Šukionių, po keletą iš Lebeniškių, Mieliūnų kaimų bendruomenių į lauktą ir moterims labai svarbų renginį ,,Nedelsk. Išmok pasitikrinti pati.‘‘ Šį renginį Šukionių bendruomenėje organizavo Biržų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, sukvietęs moteris į nemokamą užsiėmimą. Į susitikimą su renginio dalyvėmis atvyko VŠĮ Biržų ligoninės gydytoja akušerė – ginekologė Audronė Bukauskienė, sveikatos biuro sveikatos stiprinimo specialistė Violeta Valiukienė ir stebėsenos specialistė Ieva Garjonytė.

Moterys įdėmiai išklausė gydytojos Audronės Bukauskienės pranešimo – pasikalbėjimo iš širdies į širdį apie kruties vėžiu susirgimų profilaktiką. Renginio dalyvės turėjo klausimų, į kuriuos susitikime gavo išsamius atsakymus. Gydytoja moterims pateikė gyvenimiškų pavyzdžių, susidūrus su klastinga liga atvejais, prie kurių beveik kiekvienai moteriai teko prisiliesti pačiai, arba artimųjų aplinkoje, išgyventos panašaus pobūdžio ligos. Juk susitikimo tema tokia aktuali – kalbėta apie savęs išsaugojimą ir reikalingumą artimiesiems, šeimai, pačiai sau. Akcentuota, kad savityra labai svarbi ankstyvo vėžio diagnostikai. Kiekviena dalyvė pasinaudojo pavyzdiniu modeliu, skirtu pademonstruoti kaip teisingai atlikti savų krutų patikrą. Klausytojos, renginio dalyvės po susitikimo su gydytoja akušere Audrone Bukauskiene kiekviena sau prisiekė nedelsti, dažniau ir savalaikiai lankytis pas gydytojus, daugiau laiko ir dėmesio skirti savo sveikatos profilaktikai. Į renginį atėjo ir jauno amžiaus moterys ir vyresnio amžiaus, kurios jau senokai buvo pravėrusios moterų konsultacijos gydytojų kabinetų duris. Tokie susitikimai labai reikalingi, nes atsakymus į rūpimus klausimus gauname iš patyrusių gydytojų specialistų. Esame nuoširdžiai dėkingos ir liekame laukti kitų susitikimų. Mūsų Šukionių bendruomenė nuo rajono centro nutolusi apie 30 kilometrų ir susisiekimas labai nepatogus Todėl kiekvienas renginys atneša neišmatuojamą naudą čia gyvenantiems žmonėms.

Nijolė Šatienė Šukionių bendruomenės pirmininkė

Praktinis užsiėmimas

Susitikimas su moterų gydytoja

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.