Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2012-06-26  

Konkurso “Eismo saugumas bendruomenėse 2012m.” Saugus eismo renginys - “Jonvabalių diskoteka”

bendruomenė “Jaunystė”  suorganizavo trečiąjį savo saugaus eismo renginį - “Jonvabalių diskoteka”. Birželio 23 dieną įvykęs saugaus eismo renginys buvo skirtas Joninių šventei paminėti.

Atvykę į šventės vietą ruošėme saugią vietą Joninėms. Kabinome plakatus, atšvaitus ir kitus šventės aksesuarus.

Šventėje tiek jaunimas, tiek jaunimą lydėję suaugusieji turėjo galimybę pabendrauti prie jaukaus Joninių stalo, kur pagerbė atvykusį Joną, bei dalyvauti saugiausioje šalies diskotekoje.

Joje dalyvavę šokėjai privalėjo segėti atšvaitais, kurie prieblandoje atrodė, kaip jonvabaliai. Vakaro metu buvo šokami tradiciniai šokiai, sprendžiamos įvairios su saugumu susijusios užduotys, buvo renkamas saugiausias šokėjas ir žinoma, geriausiai kelio ženklus ir kelių eismo taisykles išmanantis diskotekos dalyvis.

Visi bendruomenės renginiai yra organizuojami tiek jaunimui, tiek suaugusiesiems, todėl patirties perdavimas, kaip švęsti pačią trumpiausią vasaros naktį atėjusias Jonines, yra labai svarbus ir būtinas.

Renginio metu į užduotus saugaus eismo klausimus atsakinėjo tiek vaikai, tiek jų tėveliai. Kas atsakymą žinojo, tas ir prizą iškovojo.

Šį kartą klausimai buvo sukti ir verčiantys pasukti galveles. Daugelis atsakinėjusių į juos atsakė nepilnai. Varžymasis komandomis privertė mus suprasti kas yra komanda ir kaip svarbu joje rasti atramą. Vienoje užduotyje reikėjo piešti, kitoje nubrėžti situaciją, trečioje atsakyti į užduotą klausimą, dar reikėjo prisiminti geografijos, biologijos ir matematikos žinias, kurios labai privertė tiems, kas norėjo laimėti  puikių prizų.

O varžytis tikrai buvo dėl ko. Daug prizų skyrė visų eismo renginių rėmėja - Automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos. Saldūs prizai keliavo iš parduotuvės “Saldūs majai”, bei tortus kepančios firmos - ”Gulbinienės tortai”.

Renginio programa:

16:00 – 16:30 – Dalyvių registracija;

16:30 – 18:30 - Viktorina”Protų mūšis- saugumas keliuose”;

18:30- 19:00 - Joninių vainiko pynimas;

19:00 – 19:30 – Sveikiname Joną;

19:30- 23:00 - “Jonvabalių diskoteka”;

23:00- 24:00 – Vainikų leidimas į vandenį, šventinis fejerverkas.

24:00 – 1:00 – “Jonvabalių diskotekos” tęsinys. 

Pasibaigus gražiausiai metų šventei “Joninėms” visi skirstėmės namo. Daugelis buvome atvykę su automobiliais, kiti dviračiais. Dar prieš šventę kalbėjome apie atsakomybę prieš sėdint už automobilio vairo, todėl šios Joninės mūsų bendruomenėje buvo ne tik saugios, bet ir blaivios. Tuo mes ir didžiuojamės, o kartu rodome pavyzdį savo jaunimui. 

Parengė draugiškų šeimų bendruomenės  " Jaunystė" atstovė- Eglė Lukošiūtė - Masiukienė

     

 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.