Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2012-05-23  

Briuselio deklaracija: LEADER metodo apsauga ateityje

Europos LEADER kaimo plėtros asociacija

Briuselio deklaracija: LEADER metodo apsauga ateityje 

2012m. balandžio 27 ir 28d., daugiau nei 400 vietos plėtros ekspertų iš 300 Vietos  Veiklos  grupių  ir visų 27 ES valstybių narių atstovai susitiko Bruselyje  EKPT organizuotojoje L eader  konferencijoje "Vietos plėtros strategijos ir bendradarbiavimas: pagrindiniai požiūriai į Vietos  Plėtra ", kurio tiklas buvo  pradėti  pasirengimą 2014-2020 Bendrijos vadovaujamai vietos  Plėtros erai ir kaip tai susieti su "Europa 2020" tikslais.

Atsižvelgiant į ateinančiam programavimo laikotarpiui rengiamą reglamentą 2014-2020 ir atsiradus Bendrijos vadovaujamai  BSF  strategijai  kaip jos pagrindinei priemonei, konferencijos dalyviai patvirtino šią deklaraciją, išreikšdami  paramą Leader metodui:

Komisijos iniciatyva, siekiant Bendrijos vadovaujamą BSF ir įvairių fondų požiūrį apjungti,  ir kad plėtra yra kito programavimo laikotarpio priešakyje -labai pagirtina. Be to, Komisija pripažįsta tikrąjį vietos plėtros  potencialą ir teigiamą įtaką, kad iš apačios į viršų metodai ir požiūriai gali turėti ekonomikos sąstingiui regeneracijos poveikį  ir kaimo vietovių kaip visumos atgaivinimą.

Įvertinus aukščiau išdėstytą mintį  ir užtikrinant pakankamą Bendrijos finansavimą per BSF vietos plėtra ES kaimo teritorijoms,  be abejo , neturi būti sumažinti finansavimas Leader  per į 2-ąjį ramstį bendros žemės ūkio politikoje, kaip daugumoje ES 2.  300 vietos veiklos grupėms  kaimo plėtra vis dar išliks pagrindinė veiklos erdvė 2014-2020.

"Leader" metodas yra idealus įrankis, remiant "Europa 2020" strategijos tikslus "Smart", "darnus" ir "įtraukiantis“  augimą .Tūkstančiai vietos veiklos grupių parodė, kad taikant Leader metodo , galima padėti rasti naujoviškus, aplinkos apsaugos ir socialiniu požiūriu tvarus kaimo plėtros sprendimus, taip pat padėti mobilizuojant unikalią žmogaus, socialinį, ekonominį ir kultūrinį potencialą Europos kaime.

Todėl  biudžeto, skirto Leader metodo įgyvendinimui  sumažėjimas neabejotinai trukdo naujų įmonių atsiradimui, prisideda prie nedarbo didėjimo, blogėjančių paslaugų kokybės  bei jų mažėjimo o taip pat išlika didžiulis pavojus  bendrai  gerovei naujos kartos kaimo vietovėse.

 

36-38, rue Saint Laurent, 1000, Brussels Tel/Fax: 02 230 73 81, Email: elard@elard.eu

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.