Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2012-10-01  

„SAUGŪS JAUNIEJI KLOVAINIEČIAI“

2012 m. rugsėjo 28 d. Klovainių bendruomenė įgyvendindama konkurso „Eismo saugumas bendruomenėse – 2012“ projektą „Saugūs klovainiečiai“, suorganizavo antrąją projekto dalį, informacinį renginį „Saugūs jauniejiklovainiečiai“, skirtą mokyklinio amžiaus vaikams.

Informacinio renginio tikslas buvo informuoti jaunuosiusKlovainiųmiestelio gyventojus apie saugų elgesį gatvėje, pateikti reikalavimus dviračio ir motorolerio vairuotojams bei supažindinti su prevencine veikla Pakruojo rajone.Renginyje dalyvavo apie 120 renginio dalyvių, tame tarpe apie 20 suaugusiųjų renginio dalyvių.

Organizuojant ir pravedant informacinį renginį buvo bendradarbiaujama su Klovainių pagrindine mokykla, Pakruojo rajono policijos komisariato Kelių policijos grupe ir Prevencijos poskyriu, Pakruojo vaikų ir jaunimo klubu prie Pakruojo policijos komisariato, Klovainių biblioteka.

Mažiausieji renginio dalyviai gausiai susirinko Klovainių pagrindinės mokyklos bibliotekoje. Klovainių bendruomenės aktyvo nariai pravedė pažintinį žaidimą klausimų-atsakymų forma apie saugų eismą. Dažniausiai užduodami klausimai buvo apie atšvaitus ir dviratininkų taisykles.

Antroje renginio dalyje dalyvavo vyresniųjų klasių mokiniai, prisijungė ir mokyklos pedagogai. Renginio svečiai, Pakruojo rajono policijos komisariato Kelių policijos grupės specialistai,supažindino sustatistine medžiaga „Šiaulių apskrities avaringumo analizė“: pateikti duomenys apie žuvusius eismo įvykiuose; sužeistų skaičių; sužeistų skaičiųdėl neblaivių vairuotojų kaltės;eismo įvykių, kuriuose dalyvavo vaikai; priežastimis, dėl kurių įvysta eismo įvykiai. Jaunimui buvo primintos pėsčiųjų bei dviratininkų taisyklės, jie supažindinti su reikalavimais, kurių reikia laikytis norint vairuoti motorolerį bei atsakyta į užduotus klausimus. Buvo demonstruojama vaizdinė medžiaga apie nesaugų eismo dalyvių elgesį gatvėse ir neatsargumo pasekmes.

Pakruojo vaikų ir jaunimo klubo prie policijos komisariato atstovai jauniesiems klovainiečiams pristatė savo veiklą, papasakojo apie jų nuveiktų darbų svarbą ir pademonstravo saugaus eismo ir prevencijos inovatyvias priemones.Didžiausio renginio dalyvių susidomėjimo sulaukė akinių „Girti akiniai“ išbandymas.

Informacinio renginio metu dalyviams buvo dalinamos knygutės „Saugokime vieni kitus kelyje“, lankstinukai, liniuotės - skirtukai, atšvaitinės juostelės. Renginio svečiai dalyviams padalino savo veiklos informacinius lankstinukus.

Renginio rezultatai buvo viešinami internetinėje svetainėje www.klovainiubendruomene.lt, www.facebook.com., informaciniuose bendruomenės ir mokyklos stenduose, skelbimų lentoje, rajono laikraščiuose.

Klovainių bendruomenė dėkoja visiems konkurso „Eismo saugumas bendruomenėse – 2012“ iniciatoriams, visiems, prisidėjusiems organizuojant renginį „Saugūs jaunieji klovainiečiai“ ir visiems dalyviams.

  Klovainių bendruomenės tarybos pirmininkės Sonatos Danielienės informacija

  

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.