Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2013-07-25  

Ypatingasis įgaliotinis ragina PREPARE tęsti savo darbą

ES Žemės ūkio įgaliotinis Dacian Ciolos gėrisi PREPARE visuomenės mobilizacijos rezultatais ir ragina organizaciją tęsti šį darbą, labiausiai kreipiant dėmesį į ES augančias ir kaimynines jų šalis.

Įgaliotinio kalbos metu, liepos 11 dieną, taip pat vyko neoficialus pagrindinių ES kaimo plėtros veikėjų susirinkimas Briuselyje, kuris žymėjo PREPARE naujos knygos „Visuomenės dvasia laimi“ (angl. Community Spirit Wins) publikaciją.

„Kaimo plėtros esminė dalis yra kaimo gyventojų atsidavimas“ aiškino įgaliotinis. „Ši knyga, fiksuojanti PREPARE sėkmingą darbą nuo 2000-ųjų metų yra daugiau nei palikimas. Tai turėtų būtų stimulas žmonėms gerinti savo ateitį platesnėje Europoje. ES programos įtrauks kaimo plėtrą besivystančiose šalyse per Kaiminystės politiką pietryčių Europai ir pietiniui Viduržemio jūros regionui. Svarbi to darbo dalis yra socialinės visuomenės stiprinimas. PREPARE gali padėti užtikrinti, kad patys žmonės būtų aktyvūs: kažkas turi dirbti vietoje“.

Kvietimą tęsti PREPARE veiklą skatino ir Kosovo Žemės ūkio ir kaimo plėtros ministras Blerand Stavilevci, kuris taip pat yra Kaimo plėtros darbo grupės pietryčių Europoje prezidentas (į regioną įeina buvusios Jugoslavijos raspublikos, Albanija, Bulgarija). Ministras aiškino, kad šios valstybės dirba drauge norėdamos išspręsti ekonominio nuosmukio ir jaunų žmonių emigracijos problemas. Kartu jie tikisi pasiekti stabilią ekonomikos plėtrą tarp šalių ir išlaikyti regiono kaimų tradicijas. Jie žino, kad vyriausybių ir visuomenės bendradarbiavimas yra pagrindinis kaimo plėtros programos elementas ir jie pripažįsta PREPARE kaimo žmonių aktyvinimo patirtį.

Ministras sveikino galimą bendradarbiavimą tarp PREPARE ir darbo grupės. Jis kvietė PREPARE prisistatyti spalį žemės ūkio politikos forume ir lapkritį metinėje ministrų konferencijoje.

Prieš atsakydama, PREPARE koordinatorius Goran Šoster priminė PREPARE tikslą jungti visuomenę su vyriausybę. PREPARE šiuo metu fokusuojasi į pietryčių Europos visuomenės darbo rėmimą. Vyriausybės ir visuomenės organizacijos iš to regiono bus pristatytos PREPARE kasmetiniame suvažiavime, kuris bus Bosnijoje ir Herzogovinoje 2013 metais.

 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.