Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2016-05-01  

Šokių festivalis Žemaičių Kalvarijoje

Projektas " Žemaičių Kalvarija - Lietuvos mažoji kultūros sostinė 2016" balandžio mėn. 22-23 dienomis sukvietė gausų būrį tiek dalyvių, tiek žiūrovų. Žemaičių Kalvarijos kultūros cente vyko Šokių festivalis " Tuo ritmu", kartu paminėtas ir kultūros centro moterų šokio kolektyvo " Šokio vizija" 10 - metis, kurių vadovė Sandra Jazdauskienė.

  " Šokis - paslėpta sielos kalba", kurią išsakyti ir kartu pasveikinti jubiliejų švenčiantį kolektyvą, atvyko per 300 šokėjų - vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų. Dalyvauti šiame festivalyje panoro ne tik šokėjų kolektyvai iš Plungės rajono, bet sulaukta ir iš Mažeikių, Gargždų, Neringos, Tauragės, Šeduvos, Ryškėnų, Šaukėnų, Tirkšlių, Sedos, Barstyčių, net iš Biržų. Kolektyvą " Šokių vizija" sveikino moterų ansamblis "Crescendo", kaimo kapela " Sosieda", jaunimo klubas " Kartu kvadratu", Alsėdžių mišrus choras, seniūnijos ir bendruomenės atstovai.

   Pirmąją dieną vyko vaikų ir jaunimo šokių pasirodymai , kurių atliekamas vienas šokis buvo konkursinis. Visų šokiai buvo gražūs, spalvingi , išradinga choreografija , tad vertinimo komisijai reikėjo paplušėti išrenkant geriausius. Festivalio - konkurso laureatais tapo : Mažeikių Senamiesčio pagrindinės mokyklos šokio kolektyvas " Trepsius"(vad. Vita Sedalienė), Neringos meno mokyklos šokėjų grupė ( vad. Rasa Želnytė), Platelių gimnazijos šokių grupė " Impreso" ( vad. Roma Kasteckaitė).

   Antros festivalio dienos vakare scenoje sukosi suaugusieji. Buvo malonu žiūrėti , su pakilia nuotaika į sceną žengiančius  šokėjus -moteris,vyrus, besisukančias valso ritmu senjorų poras. Savo šokiais, muzika judino tiek jauną , tiek seną.

   Dvi dienas vykęs festivalis ne tik džiugino susirinkusiuosius, bet kartu  įrodė,kad šokiui nėra amžiaus ribos. Jame telpa visi - maži ir dideli. Pavasariškas šokių šėlsmas  dar ilgai neišblės tiek žiūrovų , tiek dalyvių širdyse.

  Alma  Mikalauskienė

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.