Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2012-10-30  

Piešinių konkursui – “Aš mašinoje saugus ” pasibaigus

Spalio viduryje draugiškų šeimų bendruomenės patalpose vyko saugaus eismo renginys – piešinių konkursas – “Aš mašinoje saugus”. Jo metu susirinkęs bendruomenės jaunimas klausė paskaitos apie saugos diržų svarbą, bei piešė piešinius, kuriuose vaizdavo saugos diržų svarbą.

Saugaus eismo būrelio vadovė Marija, pateikė Lietuvos eismo įvykių statistiką, kuri sako, kad kasmet autoįvykiuose daugiau kaip 400 vairuotojų ir keleivių žūva, o apie 5500 būna sužaloti.

Neprisisegę saugos diržų vairuotojai ir keleiviai dažniausiai patiria galvos ir krūtinės ląstos traumas. Nustatyti vairuotojų traumų šaltiniai: vairo kolonėlė, priekinis automobilio stiklas, prietaisų skydelis, kėbulo stogas. Specialistai yra nustatę, kad saugos diržai 3-4 kartus sumažina mirtinos traumos tikimybę.

Buvo kalbama, apie administracinę atsakomybę, kuri taikoma už naudojimosi saugos diržais tvarkos pažeidimus.

Kompiuterio ekrane buvo demonstruojama saugos diržų nauda, bei garsiai skaitoma tai, apie ką turime pagalvoti kiekvienas, prieš sėsdamas į automobilį: 

1.                           Saugos diržai gali išgelbėti gyvybę, todėl važiuojant automobiliu, juo būtina visada naudoti;

2.                           Gale sėdintys ir saugos diržais neprisisegę keleiviai susidūrimo metu gali mirtinai traumuoti sėdinčius priekyje ar net išlėkti pro automobilio stiklą;

3.                           Neretai vairuotojai ir keleiviai mirtiną traumą patiria eismo įvykio metu iškritę iš automobilio. Saugos diržai saugo jūsų gyvybę.

Po paskaitos vaikai piešė piešinius. Po trejeto valandų intensyvaus darbo buvo surengta piešinių paroda. Visi renginio dalyviai buvo apdovanoti saugaus eismo renginių rėmėjų Lietuvos automobilių kelių direkcijos dovanėlėmis, o nugalėtojai ir bendruomenės tarybos padėkų raštais.

Išsiskyrėme jau sutemus. Visi užsidėjome atšvaitus. Juk prasidėjo tamsusis metų laikas, kurio metu ypač turime galvoti apie savo ir kitų saugumą kelyje.

 Eglė Lukošiūtė - Masiukienė

 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.