Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2016-08-16  

Balta vakarienė Mindaugiuose

Vasaros sezoną pasaulis švenčia panirdamas į paplūdimio vakarėlius, organizuodamas motorinių valčių, jachtų lenktynes ar įspūdingais ugnies laužais pasitikdamas vidurvasarį. Yra dar viena šventė, kuri nepaiso valstybių sienų, simbolizuoja prasidėjusią vasarą ir jos nuostabų grožį – tai daugiausiai žmonių suburiantis, įspūdingasis piknikas „Diner en Blanc“ (Balta vakarienė).
                      Šios masinės iškylos krikštatėvis – prancūzas Francois Pasquier. 1988 m. jis sukvietė draugus į Bulonės mišką šalia Paryžiaus neįprastos vakarienės. Seniai matytų bičiulių jis paprašė į iškylą pasikviesti po vieną naują žmogų, o kad būtų lengviau vieniems kitus surasti, pasiūlė visiems apsirengti baltos spalvos drabužiais. Dabar „Diner en Blanc“ rengiama daugiau nei 70-yje pasaulio miestų, o sykiu vakarieniauti susirenka nuo kelių šimtų iki keliolikos tūkstančių elegancijai ir stiliui neabejingų žmonių. Prie šventės 2016-aisiais prisijungė Brazilija, Trinidadas ir Tobagas, Pietų Korėja ir Puerto Rikas. Visus žemynus ir šalis švenčiant „Vakarienę baltai“ vienija idėja ir vertybės: bendrumas, noras dalintis, gerai praleisti laiką ir kitu kampu pažinti savo miestą.

                      Paryžius (Prancūzija), Melburnas (Australija), Šanchajus (Kinija), San Chosė (Kosta Rika), Naujasis Orleanas ir Havajų sostinė Honolulu (JAV), Gvadalachara (Meksika), Viktorija (Kanada). Tai miestai, kuriuose šiemet jau vyko „Vakarienės baltai“. Liepos pabaigoje balta spalva nusidažė Niujorkas,  liepos 30 dieną – Vilnius. O rugpjūčio 6-ąją – Mindaugių kaimo bendruomenės patalpos.

                      Balta vakarienė – tai išskirtinė proga dėvėti baltos spalvos drabužius. Vakarienės pagrindinė taisyklė – dalyvių apranga turi būti balta.  

Įvairių šalių šventės organizatoriai greitai suprato, kas yra kertinis renginio akmuo, nesvarbu, kurioje pasaulio dalyje ji būtų švenčiama, tai – bendruomeniškumo jausmas.

                      Tokią gražią, pasaulyje švenčiamą šventę, suorganizuoti Mindaugiuose dar praėjusiais metais kilo bendruomenei narei Jolanai Petrikienei. Tąkart tai buvo mažas, bandomasis renginys, dalyvaujant apie 15 žmonių. Visiems labai patiko. Šiemet, nuo metų pradžios bendruomenės aktyvas jau ruošėsi didesnei šventei.

Iniciatyvusis bendruomenės pirmininkas surado renginio organizatorę Raimondą Žarienę, kuri subūrė septynias bendruomenės moteris ir paruošė porą šokių. Šventės dieną, tik du mėnesius repetavusios, pasidabinusios vienoda balta apranga, moterys kartu su vadove pasirodė šventės dalyviams. Ir sulaukė gausių aplodismentų. Šokis, jo muzika, pati atmosfera, kai kuriems net išspaudė ašarą. Sunkiai pasisveikinimo žodžius tarė bendruomenės pirmininkas Kostas Joniškis. Tačiau jaudulys praėjo. Pirmininkas dėkojo šventės sumanytojai, bendruomenės aktyvui ir nariams, atvykusiems svečiams. O susirinko tikrai nemažai – apie 60 dalyvių. Ir visi balta apranga! Įspūdinga.

Šventę toliau vedė Raimonda. Po bendruomenei sugiedotų Ilgiausių metų, sveikinimo žodžius tarė Pošupių kaimo bendruomenės pirmininkė Sigita Samoilova, Bariūnų kaimo bendruomenės pirmininkė Joana Dukavičienė bei Saugėlaukio seniūnė Edita Nakvosienė.

Kaip įprasta Baltos vakarienės metu, ant stalo, papuošto balta staltiese, puikavosi subtilūs užkandžiai.

Vakaro metu savo dainas dovanojo Pop muzikos grupė „De Grante“ ir atlikėjas Vladas Jokubauskas. Keletą dainų padainavo ansamblis „Jazminai“. Smagi muzika visus įtraukė į šokio sūkurį, kartu su atlikėjais dainavo ne vienas dalyvis.

Bendruomenės pirmininkas Kostas Joniškis džiaugiasi pavykusia švente. Renginio sumanytoja Jolana Petrikienė džiaugiasi ne tik aktyviais bendruomenės nariais, bet ir rėmėjų pagalba. Ne tokia įspūdinga šventė būtų be Aliaus Maižiaus, Svajūno Bulio, Daliaus Stasaičio, Tado Janulio, Mariaus Armonavičiaus, Kosto Joniškio paramos. Organizuojant šventę paramą suteikė Povilas Mikalajūnas, Dariaus Lesučio individuali įmonė, UAB „Miltinukas“, UAB „Joniškio duona“, UAB „Delikatesas“.  Nuoširdus ačiū.

Džiugu, kad visame pasaulyje švenčiamą šventę suorganizavo kaimo bendruomenė. Iš tiesų, smagus ir įspūdingas renginys.

 Mindaugių kaimo bendruomenės informacija

Nuotraukos Vidos Filozienės

Bendruomenės moterų pasveikinimo šokis (dešinėje - vadovė)

Šokis

 Bendruomenės pirmininko  Kosto Joniškio sveikinimo žodis

Sveikina Pošupių ir Bariūnų bendruomenių pirmininkės

Saugėlaukio seniūnės Editos Nakvosienės padėka renginio vedančiąjai Raimondai

Koncertuoja Jazminai

Gerą nuotaiką skleidė Pop muzikos grupė De Grante

Šventės dalyviai

Joniškio r. bendruomenių sąjungos pirmininkė R. Birutytė prie balto stalo

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.