Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Buveinės adresas: Žemaičių g. 31-313, LT-44175 Kaunas


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2011-09-13  

Saugaus eismo pamokėlė Garuckų bendruomenėje

Ramygalos miesto – Garuckų kaimo bendruomenė dalyvauja LR Kelių direkcijos prie susisiekimo ministerijos konkurse ,,Eismo saugumas bendruomenėse 2011“. Šiam tikslui skirta bendruomenės  renginių priemonė ,,Gyventi gera“. Rugsėjo 7d. 18 val. Ramygalos seniūnijoje vyko sportinis užsiėmimas. Šia sveikatinimo priemone siekėme suteikti žinių apie judėjimo naudą, taip pat atkreipti pėsčiųjų dėmesį, suteikti jiems galimybę paieškoti naujų būdų, kad bendruomenės gyventojai būtų sveiki bei gatvėse ir keliuose pasijustų saugesni.

Fiziniame užsiėmime dalyvavęs Panevėžio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro direktorius Andrius Busila akcentavo, jog ,,labai svarbu tinkamai įvertinti tokius permainingus orus, priminė apie greitus peršalimus bei galimybę užsikrėsti virusu‘‘. Kiekvienam renginio dalyviui įteikė po apsaugą nuo lietaus. ,,Nepamirškite – visada lengviau išvengti peršalimo nei gydytis“, - priminė Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Inga Lupeikytė.

Ramygalos miesto – Garuckų kaimo bendruomenė sukvietė į Saugaus eismo pamokėlę su policijos pareigūne Danguole Šermukšniene. Susirinkusieji diskutavo kaip naudoti atšvaitą, kaip jį tvirtinti, kad jis būtų matomas iš visų pusių, taip pat kas lemia pėsčiojo matomumą. Policijos pareigūnė patarė, kaip elgtis tamsiu paros metu ar esant blogam matomumui. Neliko neaptartos dviratininkų, mopedų ir motociklų saugos priemonės. Pamokėlės metu buvo aptarti naujausi Kelių eismo taisyklių pakeitimai, nagrinėtos gręsiančios baudos, jei jų nesilaikoma. ,,Už ėjimą be atšvaito, žibintuvėlio ar šviesą atspindinčios liemenės – bauda nuo 80 iki 140 litų“ – pabrėžė pareigūnė. Dalyviai buvo mokomi užsidėti juostelę atšvaitą ant drabužių rankovės ar kojos blauzdos srityje. Įteikę lankstinukus, atšvaitines juosteles iš naujo mėginom įkvėpti mąstyti apie tai, ką reiškia saugiai ir atsakingai saugoti vieni kitus kelyje, kaip šie dalykai prisideda prie asmeninio, ekonominio ir socialinio saugumo vystymo.

Rasa Marozienė
bendruomenės pirmininkė

 

 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.