Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2011-12-08  

Žaidynės -“Drąsūs, stiprūs, saugūs”

 

Gruodžio 4 diena Draugiškų šeimų bendruomenė “Jaunystė” suorganizavo sportines varžybas - “Drąsūs, stiprūs, saugūs”. Į sporto salę rinkosi ir maži ir dideli. Į tradicinę bendruomenės sporto popietę(mūsų bendruomenės nariai kiekvieną sekmadienį renkasi į sporto salę), kurį šį katrą buvo skirta saugiam eismui, skubėjo bendruomeniečių šeimos, auginančios 7-16 metų vaikus.

Pradžioje susirinkusieji susiregistravo ir kalbėjo apie atšvaitų svarbą. Kadangi popietė prasidėjo 16 valandą, tai buvo labai smalsu sužinoti, kas iš bendruomenės jaunimo atėjo su atšvaitais, tuo labiau, kad už lango lijo ir buvo tamsu.

Nors jaunimas jau mėnuo, kaip ruošėsi šiam renginiui, bet paaiškėjo, kad dar ne visi žino, kaip teisingai nešioti atšvaitą. Todėl dar ir dar kartą rodėme ir aiškinome, kaip teisingai tvirtinamas ir nešiojamas atšvaitas.

Prieš žaidynes visus sportuojančius suskirstėme į komandas ir klausinėjome apie saugumą kelyje.Viktorinoje klausimai apie saugų važiavimą dviračiu, ėjimą tamsiu kelkraščiu, žibintuvėlio naudą ir kt. , privertė pasukti galveles tiek vaikams, tiek jų tėveliams. Ta komanda, kuri surinko daugiau taškų, turėjo teisę atidaryti žaidynes, kurių metu buvo žaidžiamas kvadratas, krepšinis ir futbolas.

Suaugusieji atliko ne tik organizatorių vaidmenį, jie teisėjavo, sirgo už savo favoritus, žaidė baudų mėtymo varžybose, sekretoriavo, fotografavo įdomiausius varžybų momentus ir fiksavo kėlinių laiką.

Vienas krepšinio kėlinys buvo žaidžiamas prietemoje (prigesinus šviesas). Tai darėme todėl, kad vaikai ir jaunimas matytų, kaip svarbu būti matomu, o geriausiai matomi buvo – teisėjai, kurie vilkėjo ryškiaspalves liemenes.

                      Buvo renkamas aistringiausias ir saugiausias sirgalius, ryškiausias baudų metikas, daugiausiai tritaškių įmetęs krepšininkas ir daugiausiai įvarčių  įspyręs futbolininkas.

                      Žaidynių pabaigoje nugalėtojų laukė saugios dovanos. Jaunimas džiaugėsi ryškiaspalviai krepšiais ir kepuraitėmis, o suaugusieji pakabinamais atšvaitais. Organizatoriai įteikė padėkos raštus, o kartu palikėjo saugaus kelio tiek mažiems, tiek dideliems.  Namo skirstėmės linksmi ir saugūs, ir žinoma susitarę, kad kitą sekmadienį į sporto salę sportuoti įeis tik tie, kurie ant viršutinių rūbų, ar sportinių krepšių turės prisikabinę atšvaitus.

 

 

Pirmininke J. Sadauskaite

 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.