Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2012-06-24  

Saugi bendruomenė kelyje su dviračiu

Antrąją saugaus eismo šventės „Saugi bendruomenė kelyje su dviračiu“ dieną visi maži ir dideli susiruošę i dviračių žygį po Gaižėnėlių kaimo apylinkes. Policijos pareigūnai dalyviams priminė, kaip tinkamai elgtis kelyje, kaip žygiui turi būti važiuojama dviračiu kolonoječ paruošta transporto priemonė ir pasiruošę patys žygio dalyviai. Dviratininkai geros nuotaikos ir tinkamai pasiruošę žygiui policijos pareigūnų buvo saugiai (su švyturėliais) išlydėti į žygį Gaižėnėlių kaimo Centrine gatve. Pajudėjome iš Gaižėnėlių kaimo miško keliukais. Žygio metu aplankėme Vilemų, Gaižėnų kaimus ir jų apylinkes, išsimaudėme Gaižėnų tvenkinyje. Sutiktus pėsčiuosius apdovanojome atšvaitais ir parodėme gerą pavyzdį kaip saugiai keliauti kaimo ir miško keliukais. Iš vietiniu gyventojų sulaukėme pagyrų ir buvome pavaišinti šaltu šulinio vandeniu.

Pavargę, tačiau pilni įspūdžių grįžome į savo kaimelį, susėdome ant pievos pasidalinti įspūdžiais ir dar karta prisiminėme ir pakartojome žygio metu išmoktas pamokas, kaip reikia elgtis kelyje, kad būtume saugūs patys ir nekeltume pavojaus  kitiems eismo dalyviams. Buvo išrinktas saugiausias keliautojas ir visi žygio dalyviai apdovanoti.

Vykdyto projekto tikslas – ugdyti kiekvieno bendruomenės gyventojo atsakomybę už savo elgesį kelyje, laikantis eismo taisyklių ir puoselėjant pagarbą kiekvienam eismo dalyviui. Jauniausi eismo dalyviai buvo mokomi apie saugumą jiems įdomiausiu būdu – piešiant, žaidžiant, imituojant tikras situacijas pasitaikančias kelyje.

Vaikams tai tikrai buvo smagi ir įsmintina pamoka, nes net praėjus keletai dienų po renginio grupelė berniukų kaimo gatvelėmis dviračiais važinėja pasipuošę ryškiomis liemenėmis, dažnas sutiktas turi renginio metu gautus atšvaitus, o patirti įspūdžiai dviračių žygio metu dar ilgai išliks mūsų galvose. Renginiai „Esu saugus Gaižėnėliuose“ ir „Saugi bendruomenė kelyje su dviračiu“ ne tik atkreipė mūsų dėmesį, kad turime saugoti save ir kitus, bet ir sustiprino mūsų bendruomenę !

Gaižėnėlių bendruomenės informacija

 

 

  

  

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.