Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Adresas korespondencijai: Chemikų g. 25-33, LT-55238 Jonava, Lietuva


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2014-08-07  

Juostaviečių bendruomenės 10-metis

Žvilgsnis į bendruomenės jubiliejų per viduramžių prizmę

Idėją bendruomenės 10-mečio paminėjimą organizuoti kitaip pasiūlė kultūros darbuotoja Kristina Milišiūnienė, šiai minčiai pritarė bendruomenės taryba, o Daiva Matulionienė ir Jurgita Džiaugienė ėmėsi scenarijaus kūrimo bei įgyvendinimo. Jos ir pavadinimą šventei sugalvojo, „Juostaviečiai per viduramžių prizmę“.

Kas išėjo kūrybingiems Juostaviečių bendruomenės žmonėms, galėjo pamatyti atvykę į Juostaviečių bendruomenės jubiliejinį renginį liepos 27 d. Iškilmingą ir jaudinančią nuotaiką šventėje kūrė istoriniais kostiumais pasipuošę programos dalyviai, temą atitinkančios aikštės puošimo detalės.

Šventės dalyviams buvo pristatyta dvidešimties kaimo moterų ir mergaičių rankdarbių paroda „Kraičio skrynią atvėrus”, fotografijų paroda „Sustok akimirka žavinga“, kurioje Vitos Džiulnos ir Deimantės Ardinskaitės darbai bei 10 fotografijų, su sustabdytomis įsimintiniausiomis kiekvieno bendruomenės gyvavimo dešimtmečio akimirkomis.

Šventės pradžią paskelbė dvi žavingos raitelės Eglė Linkevičiūtė ir Ugnė Adamonytė. Buvo atliktas istorinis rūmų šokis, pirmą kartą iškelta bendruomenės vėliava (iki šiol bendruomenė turėjo tik savo logotipą, sukurtą pagal Remigijaus Šaknio ir Akvilinos Lapėnaitės pasiūlymus). Teisė iškelti bendruomenės vėliavą buvo suteikta aktyviam bendruomenės nariui, antrą kartą į tarybą išrinktam (pirmos ir ketvirtos kadencijos bendruomenės tarybos nariui) Zenonui Kavaliauskui. Metraštininkas ir rūmų dama pakvietė buvusius bendruomenės pirmininkus Kristiną Milišiūnienę ir Arvydą Džiulną bei dabartinę pirmininkę Rasą Vileišienę pradėti šventę. Buvo sugiedotas bendruomenės himnas „Mano tėviškė čionai“. Himno žodžius parašė šviesios atminties Eugenija Misiūnienė, muziką sukūrė Jonas Gasparėnas jaunesnysis. Šioje šventėje atliktą himną aranžavo Vaida Malinauskienė.

Bendruomenę veiklos 10-ečio proga sveikino kaimyninių bendruomenių atstovai, Seimo narys Aleksandras Zeltinis, krikštamotė Nijolė Žukienė, Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Lina Vireliūnienė, Biržų kultūros centro direktorius Romas Lesevičius.

Šventės metu Biržų rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus padėkos raštai buvo įteikti Jonui Gasparėnui, seniausiam kaimo muzikantui, šiemet atšventusiam savo 80-metį, Arvydui Džiulnai už jaunimo veiklos aktyvinimą, sportinę veiklą ir Kristinai bei Jūriui Milišiūnams už aktyvią kultūrinę veiklą ir Biržų krašto tradicijų bei papročių puoselėjimą.

Jubiliejinės šventės proga buvo įteiktos net 57 padėkos aktyviausiems bendruomenės nariams, buvusiems ir esamiems bendruomenės tarybos nariams, parodos dalyviams, pagalbininkams iš seniūnijos. Nepamiršta padėkoti seniūnui Aurimui Frankui ir krikštamotei Nijolei Žukienei, kuri nepraleido nė vienos svarbios bendruomenės šventės ir visada atvyksta su dovanomis.

Bendruomenės jubiliejaus proga išleistas leidinukas „Juostaviečių bendruomenės dešimtmetis“ ir laikraštis apie bendruomenės dabartį, tikslus, projektinę veiklą. Spaudinius parengė Indrė Vėtaitė ir Sonata Kavaliauskaitė.

Renginio metu vaikai galėjo pramogauti ant batuto, važinėtis karieta. Žiūrovams buvo pristatyta koncertinė programa: dainavo Vita Džiulna, Deimantė Ardinskaitė ir viešnia iš Nemunėlio Radviliškio Goda Kutraitė, grojo Ieva ir Aušrė Milišiūnaitės, šoko Juostaviečių mergaitės, koncertavo Nerijus Šukutis, solinę programą pristatė Jūratė Garnelienė, skambėjo ūkininko Daliaus Linkevičiaus kapelos „Nemunėlis“ atliekamos melodijos (vadovas Jonas Gasparėnas jaunesnysis), nuobodžiauti žiūrovams neleido Biržų kultūros centro folklorinis ansamblis „Siaudela“ ir Laima Kondrašienė iš Nemunėlio Radviliškio.

Dalyviai vaišinosi firmine Danutės Stankevičienės moliūgiene, ragavo krikštamotės dovanotą tortą. Vidurnaktį šventę vainikavo fejerverkai, o linksmybės tęsėsi iki ryto.

 Juostaviečių bendruomenės informacija

 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.