Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Buveinės adresas: Žemaičių g. 31-313, LT-44175 Kaunas


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2014-05-22  

Darom 2014

Pavasaris atėjo greit . Staiga orui sušilus  gamta pasipuošė kvepiančiais žiedais. Tik aplinkui besimėtančios šiukšlės akis bado.  Balandis – švaros mėnuo. Taigi ir Panevėžio rajono Paliūniškio pagrindinės mokyklos bendruomenė į mokyklą susirinko kupini jėgų ir pasiruošę gelbėti pasaulį nuo šiukšlių. Mūsų mokyklos bendruomenė dalyvauja projekte ,,Eismo saugumas bendruomenėse 2014“. Vaikai pakarto saugaus eismo, saugaus elgesio taisykles.  VĮ Panevėžio regiono keliai pasirūpino vaikų saugumu ir padovanojo vaikams saugaus eismo priemonių“. Patiems mažiausiems – pirmokams buvo įteikti atšvaitai – žaisliukai.

Pasiskirstę į grupeles vieni mokiniai dirbo prie mokyklos, kiti rinko šiukšles  kelyje į Piniavą, treti darbavosi  Lėvens paupy ir Paliūniškio kaime, ketvirti -  vykome į Žaliosios girią. Mus pasitiko Pyvesos girininkijos girininkas Valentinas Sarapas. Jis išdalijo šiukšlių maišus ir pirštines, paskirstė valymo plotus. Devintokai ir septintokai nepatingėjo  nueiti  7 km  per Žaliąją girią Vabalninko keliu ir surinkti  pro automobilių  langus išmėtyto turto iki žydų žudynių vietos.  Pirmokai, penktokai ir šeštokai surinko didžiulį kalną šiukšlių. Vaikus stebina suaugusių žmonių abejingumas ir nesupratimas, jog gamta – mūsų visų didžiulis turtas, kurį reikia saugoti ir mylėti. Radome visko: maisto, statybinių, santechnikos atliekų, stiklų, plastiko, padangų. Šios šiukšlės nesuyra kelis šimtus metų. Už kaimo, šalia keliuko į mišką teko   prikrauti  11 maišų nereikalingų drabužių, kuriais kažkas atsikratė, tiesiog išversdamas  juos pakelėje į krūvą.

Po didelių darbų susirinkome miško aikštelėje. Girininkas Valentinas Sarapas pasidžiaugė miške dirbusių mokinių darbu. Čia susikūrėme laužą ir kepėme dešreles, vaišinomės saldumynais, gėrėme limonadą. Vaišes mums parūpino Panevėžio miškų urėdija. Pačius mažiausius, pirmokus, girininkas pasveikino įstojus į Jaunųjų miško bičiulių ,,Lutučiukai“ būrelį. Jiems įteikė pažymėjimus ir ženklelius.

Džiaugiamės, kad Paliūniškio kaimo pakelės ir pamiškė nors trumpam bus švaresnės, pasipuošusios žiedais ir žaliu kilimu.

 Paliūniškio pagrindinės mokyklos mokytoja Daiva Morkūnienė

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.