Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2012-08-29  

Kraujo donorystės akcija Činčikose

2012-08-25 d. Činčikų  bendruomenė  pakvietė kaimo gyventojus, kaimynus ir svečius sudalyvauti gerumo akcijoje. Renginiui pradėjome ruoštis prieš 2 mėnesius. Rinkome informaciją apie donorystę, akcijos datą ir laiką derinome su Nacionaliniu kraujo centru. Apie renginį nemokamus skelbimus išspausdino rajono laikraščiai „Švenčionių kraštas“ ir „Žeimenos krantai“, kvietimus įdėjome į bendruomenės internetinį puslapį www.cincikos.lt ir pasidalinome su „Facebook“ draugais   http://www.facebook.com/media/set/?set=a.433198676731231.119466.100001233074413&type=1

    Nacionalinio kraujo centro kolektyvas atvyko su mobilia donorystės centro įranga. Kol donorai laukė savo eilės, vaišinome arbata ir saldumynais, kuriuos iškepė Činčikų šeimininkės Sigita, Kristina ir Zita.

   Gydytoja Jolanta Kizenevič, tikrino kiekvieno donoro sveikatą, laborantė Alina darė kraujo tyrimus. Nuo tėvų neatsiliko ir smalsūs kaimo vaikai. Žinoma, jie dar negali būti donorais, tačiau pasinaudojo galimybe kartu su tėvais sužinoti savo kraujo grupę.

   Kraujo davė 29 donorai, iš jų 22 pirmą kartą. Visus prisidėjusius paskatinome Automobilių kelių direkcijos praktiškomis dovanomis: atšvaitais, pakabukais, dailiais šviesą atspindinčiais krepšiais, kuriais ypač džiaugėsi moterys (nereikės kiekvieną kartą pirkti vienkartinio,  galima tausoti gamtą, sutaupyti pinigėlių, be to su juo vaikščioti saugiau).

   Gerumo akcija pavyko. Tiems, kam nepasisekė kelyje išsiuntėme 13 litrų vilties siuntinuką.

Činčikų kaimo bendruomenės pirmininkė                Laima Šalkauskienė

   

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.