Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2016-12-08  

2016-12-08 LRS Migracijos komisijos pranešimas žiniasklaidai

Migracijos komisijos pirmininkė Guoda Burokienė ragina žiniasklaidos atstovus sustabdyti neigiamo šalies įvaizdžio formavimą ir šalies visuomenę aktyviau prisidėti prie emigrantų lietuvybės puoselėjimo

 

2016 m. gruodžio 8 d. pranešimas žiniasklaidai

 

2016 m. gruodžio 7 d. Seimo Migracijos komisijos pirmininkė Guoda Burokienė komisijos posėdyje akcentavo, kad vienas svarbiausių komisijos veiklos prioritetų  –  šalies piliečių, planuojančių ar galvojančių apie grįžimą gyventi į Lietuvą, skatinimas, efektyvus visų kompetentingų institucijų įgyvendinamų reemigracijos skatinimo priemonių koordinavimas ir šių procesų valdymas.

Remiantis Vyriausybės 2016 m. vasarą atliktos apklausos apie emigraciją rezultatais, šalia svarbiausių ekonominių priežasčių, kurios paskatintų emigrantus grįžti gyventi į Lietuvą (BVP spartesnis augimas, darbo užmokesčio kilimas, palankesnės sąlygos smulkiajam ir vidutiniam verslui kurti ir pan.), taip pat labai svarbūs ir kiti veiksniai – darbdavių ir viešųjų įstaigų atstovų pagarba žmogui, susiformavusio neigiamo įvaizdžio apie Lietuvą žiniasklaidoje sustabdymas, šalies patrauklumo didinimas, informacijos apie gyvenimo ir įsidarbinimo sąlygas Lietuvoje prieinamumo didinimas ir kt.

Pasak komisijos pirmininkės G. Burokienės, siekiant sustabdyti emigraciją iš Lietuvos bei norint „susigrąžinti“ Lietuvos išeivius, reikia žymiai daugiau dėmesio skirti švietimui, informavimui apie gyvenimo ir darbo sąlygas Lietuvoje sugrįžus bei gyvenimo kokybės gerinimui, taip pat ir kultūringos visuomenės tradicijų formavimui.

Komisija atkreipia dėmesį, kad daugumai emigrantų svarbu išsaugoti lietuvybę gyvenant svetur ir puoselėti lietuviškas tradicijas. Todėl siekiant socialinių ryšių su išeiviais išsaugojimo ir lietuvybės puoselėjimo, aktyviai turėtų dalyvauti atsakingos Lietuvos  institucijos, nevyriausybinės organizacijos ir visa Lietuvos visuomenė.

Komisija sieks glaudaus bendradarbiavimo su Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija, rengiant Sugrįžtančios Lietuvos planą, kuriuo siekiama sudaryti palankias sąlygas užsienyje gyvenantiems lietuviams grįžti gyventi į Lietuvą. 

 

Informacijos šaltinis: www.lrs.lt

 

Kontaktams:

Migracijos komisijos pirmininkė

Guoda Burokienė, mob.  8 698 11448

 

Parengė

Jolita Krumplytė,

Seimo kanceliarijos Komisijų sekretoriato vedėja
 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.